Těmto týmům NHL se v těchto sezonách vůbec nedařilo. Prohrávaly jeden zápas za druhým

Zdroj fotografie: youtube.com

Když se vyhrává, je to skvělé. Když se naopak prohrává, je to problém. Společně se podíváme do historie NHL, na ne příliš lichotivou statistiku některých klubů. Jak dlouho trvala série jejich porážek?

Může se zdát, že smolná série zápasu už ze statistického hlediska musí být přerušena po pár utkáních. Rozhodně nemůže trvat i několik desítek zápasů. Nebo snad ano? Společně se podíváme do historie NHL na několik zajímavých statistik. A ty jasně ukazují, že když se týmu nedaří, tak může být šňůra bez výhry opravdu velmi dlouhá. Kdy tomu nastalo a jaký klub měl tak špatnou sezonu?

Zdroj fotografie: m.123ru.net

Nejvyšší počet proher v řadě

Série prohraných zápasů, to atmosféru v týmu rozhodně nezlepší. Zvláště, když se přidávají další a další. Kdo ví, co se dělo v kabině Washington Capitals v sezoně 1974/1975, a také v kabině San Jose Sharks v sezoně 1992/1993. Oba dva tyto týmy totiž vévodí statistice toho, jak dlouho může trvat série proher. V daných sezonách oba týmy prohrály celkem 17 jednotlivých zápasů za sebou.

Podívat se můžeme také na sérii proher, které se odehrály jenom na domácích stadionech, před domácími fanoušky. V tomto směru se nijak zvlášť nedařilo týmu Pittsburgh Penguins, který si v sezoně 2003/2004 zapsal celkem 14 domácích proher v řadě. Pokud jde naopak o šňůru venkovních proher, tak zde je na vrcholu statistik Ottawa Senators a jejich výkon ze sezony 1992/1993, kdy drželi venkovní sérii prohraných utkání v počtu 23 zápasů.

Zdroj fotografie: nhl.com

Největší počet zápasů bez výhry

Ne příliš dobrý výkon je i ten, kdy zápas skončí remízou. Tým buď prohraje, nebo remizuje, což ho statisticky řadí do kategorie těch zápasů, které nevyhrál. A i tady může taková série trvat celkem dlouhou dobu. Zvláště v případě, že jde o sezonu 1980/1981 a klub Winnipeg Jets. Ten si připsal na své konto celkem 30 zápasů v řadě bez výhry. Šlo o celkem 23 proher a 7 remíz.

A jak je to se sérií nevyhraných zápasů doma? Zde statistice dominují hned dva týmy. Jedním je Ottawa Senators a jejich sezona 1995/1996 a druhým týmem je Atlanta Thrashers a jejich sezona 1999/2000. Oba kluby dokázaly nevyhrát v domácích utkání celkem sedmnáctkrát v řadě. A pořád je to nic proti tomu, jak dlouho nedokázal vyhrát tým Ottawa Senators venku. A to v sezoně 1992/1993. Kombinace proher a remíz ve venkovních utkáních trvala tak dlouho, že se zastavila až na počtu 38 zápasů.