Těm to chytalo! Nejlepší čeští gólmani uplynulé sezóny (2.část)

                   

Jdeme do finále našeho seznamu nejlepších českých gólmanů uplynulého ročníku, kteří se stali oporami svých týmů! Uhádnete, kteří strážcové svatyně se umístili na prvních pěti příčkách a kdo se stal celkovým vítězem?

5. místo – Šimon Hrubec

Spojení Šimona Hrubce a Ocelářů z Třince na konci sezóny definitivně skončilo. Gólman se rozhodl odejít do čínského Kunlunu, který je momentálně jedním z účastníku Kontinentální hokejové ligy. Hrubec si nové angažmá skutečně zaslouží, po celou dobu svého působení v Třinci držel tým v horní polovině tabulky a letos výrazně přispěl k zisku extraligového titulu.

Do branky svého kolegu Petera Hamerlíka skoro nepustil, vyhýbají se mu zranění a dokonce i výkonnostní výkyvy. Miloš Říha mu dal šanci v zápase o bronzovou medaili na nedávném mistrovství světa na úkor Patrika Bartošáka, jenž jej v barvách Ocelářů shodou okolností vystřídal. Hrubec se s úspěšností zákroků 92,2 % těší na novou část své hokejové kariéry a my samozřejmě s ním!

4. místo – Jakub Kovář

Třicetiletý Jakub Kovář ještě nedávno vypadal, že má nejlepší roky za sebou. Letos se mu ale ve službách Jakatěrinburgu povedlo všechno, do čeho se pustil. Vychytal 38 výher, čímž se stal rekordmanem KHL a mnozí odborníci jej řadili mezi absolutní tamní špičku svého oboru. Kovář se mohl stát také brankářem reprezentačního výběru, jenže trenér s ním počítal až na pozici trojky, což Kovář raději přenechal mladším. Úspěšnost zásahů 93,5 % je pro gólmana, jemuž hrozila amputace nohy a tím pádem konec kariéry, opravdu neskutečným úspěchem!

3. místo – Patrik Bartošák

Co by to bylo za seznam úspěšných brankářů, kdybychom do něj nezařadili českou jedničku na mistrovství světa Patrika Bartošáka. Ten na klubové úrovni patřil Vítkovicím, které rozhodně nebyly považovány za nejsilnější celek Extraligy, nicméně spoustu bodů uhrály právě díky němu. Prakticky sám dokázal protlačit Vítkovice přes Spartu v předkole a kdyby jej ve snažení podpořili i spoluhráči, mohl klub pomýšlet i výš. Díky úspěšným zásahům v podobě 93,5 % si jej vyhlédl Třinec jako náhradu za odcházejícího Šimona Hrubce a možná ani tam se brankář dlouho neohřeje. Zájem o něj totiž pramení snad ze všech předních hokejových lig na světě.

2. místo – David Rittich

Vypadalo to, že mise Davida Ritticha v NHL je nadobro u konce. Brankář, který nikdy neprošel draftem, mlel v Calgary, jak se říká, z posledního. Šestadvacetiletý rodák z Jihlavy ovšem letos zastínil své týmové kolegy a stal se do konce ročníku jedničkou. Tato role by mu měla nejen díky 91,1 % úspěšných zákroků vydržel i na další rok.

1. místo – Petr Mrázek

A samozřejmě na prvním místě se nemohl umístit nikdo jiný než fantom letošního zámořského play-off v barvách Caroliny Hurricanes Petr Mrázek! Gólman se několikrát objevil ve sportovních zprávách po celém světě, lidé se podivovali nad jeho famózními zákroky z říše zázračných. Pohádka o Stanley Cupu mu nakonec nevyšla, ale rozhodně proto udělal, co mohl. Post jedničky mu zůstane i na příští rok a uvidíme, jestli úspěšnost zákroků 91,4 % dokáže ještě překonat. Má k tomu ovšem ty nejlepší předpoklady!

Foto: myrtlebeachonline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články