Tápající Pardubice posilují. Přichází slovenský reprezentant i produktivní Kanaďan

                   

„Dochází mi trpělivost,“ napsal po vysoké prohře Pardubic proti pražské Spartě na svůj Twitter majitel klubu Petr Dědek. „Dneska jsme to odevzdali bez boje a to se neslučuje s vizí nového Dynama. Tým musíme doplnit a postupně celý přebudovat. Je to nevyhnutelné a čeká nás hodně práce,“ uvedl. O tom, že to nebyla jen planá slova se mohli fanoušci Dynama přesvědčit v uplynulých dvou dnech, kdy do východočeské metropole zamířily hned dvě posily.

Nejprve se ve středu v dresu Pardubic představil sedmadvacetiletý kanadský útočník Anthony Camara. Ten naposledy působil ve Švédsku, kde si ve 42 zápasech připsal 11 branek a 15 aistencí. „Zaměřili jsme se na hledání útočníka, který je produktivní a dává góly, což není v rozjeté sezoně jednoduché. Hledali jsme jak v německé soutěži nebo jinde po Evropě. Camara byl produktivní ve švédské nejvyšší soutěži,“ přiznal pro hcpardubice.cz sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Rodák z Toronta, kterého před osmi lety draftovali Boston Bruins, byl produktivní i při svém působení v Dánsku nebo Německu. „Anthonyho jsme sledovali, konzultovali jsme ho v klubech, ve kterých působil. Je to hráč s velmi dobrým výběrem místa, vhodný do přesilovek, co má rychlou a nebezpečnou střelu,“ dodal Salfický.

Defenzivní řady vystuží dlouholetý slovenský reprezentant Marek Ďaloga. Ten již ve východočeské metropoli před osmi lety působil, později pak odešel do pražské Sparty, zahrál si i KHL za Kazaň a Kunlun i švédskou nejvyšší soutěž. Loňskou sezónu odstartoval ve Spartě, v prosinci se však přesunul do lotyšského Dinama Riga, kterému pomáhal v neúspěšném boji o play-off KHL.

„Marek Ďaloga patří mezi nejrychlejší obránce v Evropě. Víme, že je to obránce, jenž je ofenzivněji laděný. Proto jsme ho přivedli, aby nám pomohl s podporou naší ofenzivy a celkovou produktivitou,“ řekl pro hcpardubice.cz k návratu Salfický.

Nové posily se mohou představit už dnes. Extraliga má na programu 17. kolo a Pardubice se představí na ledě zlínských Beranů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“