Tak přece! Michal Neuvirth přichází na pomoc Spartě

i Foto: nbcsports.com
                   

To, o čem se poměrně dlouhou dobu hovořilo pouze v rovině zákulisních spekulací, se nakonec opravdu stalo skutečností. Dny hokejového brankáře Michala Neuvirtha v zámořské NHL definitivně skončili poté, co s ním Toronto Maple Leafs nepodepsalo profesionální smlouvu. Hráč se v posledních měsících intenzivně připravoval s pražskou Spartou a doufal, že nějaká nabídka ze zahraničí na stole přeci jen přistane. Nestalo se tak. Proto se Neuvirth rozhodl podepsat právě s holešovickým klubem, kterému hodlá pomoci i za cenu toho, že nebude nastupovat v roli gólmanské jedničky.

Zdravotní problémy vystavily stopku jeho kariéře

Jednatřicetiletý rodák z Ústí nad Labem odchytal v zámořské NHL dohromady více než 250 zápasů a po čas celého léta tajně doufal, že si v těchto statistikách ještě polepší. Jenže o českého brankáře tak nějak přestal být zájem. Reputace věčně zraněného hráče mu v hledání nového angažmá příliš nepomohla. Toronto Maple Leafs mu sice na kempu dalo šanci zabojovat, ale k dohodě nakonec nedošlo.

Michal Neuvirth se posledních několik měsíců připravoval s hokejisty pražské Sparty a čekal, zda-li o něj neprojeví zájem některý ze zahraničních klubů. S úderem nového roku však čekání definitivně vzdal a podepsal právě na Spartě, ke které chová obrovské sympatie. Prý pro něj aktuálně není důležité, jestli bude nastupovat v základní sestavě nebo sedět na střídačce. Chce jednoduše pomoci všemi způsoby, jimiž to je možné. To ostatně vyplývá z jeho vyjádření na klubovém webu:

„Chci hlavně pomoci týmu, klukům v šatně, ať už budu chytat nebo ne. Kdybych nechytal, budu rád rozebírat gólmany na druhé straně a pomáhat našim klukům v tom, aby byli ještě lepší.“

Neuvirth chce pomoci s výchovou mladých, do play-off však může naskočit

Pokud se Michal Neuvirth nestane klubovou jedničkou, o práci má zřejmě i tak postaráno. Jak sám udává, mladší kolegové v týmu od něj už dnes sbírají cenné informace, které jim pomohou v rozvoji:

„Děje se to už teď na ledě, často se mě na různé věci vyptává Adam Wolf. Myslím, že mám zkušenosti, které mohu předat dál. Za třináct let v zámoří jsem se toho hodně naučil, sbíral jsem rady od mnoha trenérů brankářů. Kdykoliv se mě kluci na něco zeptají, vždy jim rád pomohu. Rád bych své zkušenosti předával dál i po konci kariéry.“

Ačkoli role mentora Neuvirthovi vůbec nevadí, podle sportovního ředitele Jaroslava Hlinky není vyloučeno, že do závěrečných bojů této sezóny nastoupí. Kdokoliv se může stát hrdinou, protože skvělá forma v základní části ještě neznamená, že to samé předvedete i v play-off. Tam totiž hra dostává zcela odlišný rozměr a kdo jiný by se s ní měl popasovat než právě brankář se zkušenostmi z NHL?

Foto: nbcsports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen