Světový rekordman zpátky na scéně. Spoluhráč zlatého kapitána Červenky bojuje o poslední šanci

Už ani on sám nevěřil, že se mu taková příležitost ještě naskytne. Ale povedlo se. A český hokejový reprezentant se znovu pere o svou šanci.

i Zdroj fotografie: NHL.com
                   

V kariéře je pořád na hraně. Český hokejový útočník Martin Frk se rok co rok snažil najít stabilní místo v NHL. Když před loňskou sezonou zamířil po 13 letech do Švýcarska, zdálo se, že zámoří pro něj zůstane už zapovězené. Nyní má ale další šanci. Frkovi nabídlo smlouvu Calgary. Ale jak už je třicetiletý hráč tak nějak zvyklý, jde o dvoucestný kontrakt.

Kolik nakonec Frk vydělá?

A to znamená, že pokud se Frk neudrží v prvním týmu Flames, zamíří na farmu a ze slíbených 18 milionů korun si vydělá jen menší část. Po roce stráveném ve švýcarské lize v Bernu a Rapperswilu, kde hrál se zlatým kapitánem Romanem Červenkou, byl trojnásobný český reprezentant jako nechráněným volným hráčem.

Odchovanec Karlových Varů má v NHL zatím na kontě 124 zápasů za Carolinu, Detroit a Los Angeles. Největší porci utkání odehrál v nejprestižnější lize světa v sezoně 2017/2018. Za Detroit Red Wings nastoupil k 68 utkáním a zaznamenal 25 bodů. Jinak paběrkuje.

V NHL dal 20 gólů

Celkem v NHL nasbíral 41 bodů za 20 branek a 21 nahrávek. Naposledy dostal příležitost v sezoně 2021/22, kdy za Los Angeles sehrál šest zápasů a vstřelil dva góly. V AHL si připsal v 403 duelech základní části 317 bodů (167+150). V 37 zápasech play off měl bilanci 10 gólů a 20 asistencí. A na kontě má i slavné trofeje. V roce 2017 získal s farmou Detroitu Grand Rapids Calderův pohár.

Hokejový reprezentant přišel v NHL o desítky milionů, svůj boj ale nevzdává

Calgary má určitě důvod, proč s Frkem překvapivě smlouvu podepsalo. Jedním z nich je rychlost jeho střel. Frk je držitelem nejtvrdší střely NHL i AHL v historii. Na exhibičním klání All Stars Game v nižší AHL vyslal v roce 2020 ránu o rychlosti 175,7 km/h. Tehdy překonal světový rekord Zdena Cháry, který na Utkání hvězd NHL v roce 2012 v Ottawě stanovil maximum výkonem 175,1 km/h.

Na SportechŽivě jsme také psali o další českém hokejistovi, který na poslední chvíli přišel o účast na MS v Praze. Zlatou medaili mu nyní vynahradila nová smlouva v NHL.

Vlezli byste si proti takovému ranařovi do branky? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články