Švédové kritizují Mountfield HK za podmínky během finále Ligy mistrů – SportyŽivě

Švédové kritizují Mountfield HK za podmínky během finále Ligy mistrů

i Foto: iihf.com
                   

Úterní finále hokejové Ligy mistrů, ve kterém se představil domácí Mountfield Hradec Králové proti švédskému klubu Frölunda HC, přivedlo na stadion ohromné množství diváků. Ti s napětím a v burácivé atmosféře sledovali, jak si jejich ikony proti zahraničnímu soupeři povedou. Přestože svěřenci Vladimíra Růžičky nakonec neuspěli, špatný výkon rozhodně nepodali. To se ovšem nedá říci o pořadatelích, kteří pořádně namíchli většinu fanoušků hostujícího celku. Těm totiž zabránili ve výhledu sponzorským vozem.
Švédové chápou jednání Hradce jako schválnost

Atmosféra na hokejovém stadionu v Hradci Králové byla s úderem úterního večera vskutku impozantní. Téměř 7 tisíc diváků (tedy naprosto vyprodaná hala) sledovalo výkony svěřenců Vladimíra Růžičky, nicméně nutno podotknout, že občas měli s výhledem opravdu problém. Tribuny totiž praskaly ve švech a tak někteří diváci prostě jen postávali v horních patrech, aby alespoň částečně viděli, co že se to na ledové ploše vlastně děje.

Švédští fanoušci to měli každopádně ještě o poznání horší. Drtivá většina těch, kteří si zakoupili lístky ve spodních řadách, neviděla vůbec nic. Pořadatelé jim totiž do zorného pole postavili sponzorské auto v natolik vysoké poloze, že přehlédnout jej nedokázali ani ti nejvyšší jedinci.

Přibližně stovka diváků se proto vrhla k horním sedačkám, kde se pak mačkala s ostatními. Spokojenost mezi hosty tedy rozhodně nepanovala. Rozhovor s jedním zahraničním návštěvníkem ve švédských médiích ostatně hovoří za vše:

„Zaplatili jsme spoustu peněz za lístky i dopravu, jen abychom se sem mohli dostat. Nebyla to žádná sranda, nikdo z nás nevydělává miliony. Nakonec ovšem nevidíme ani půlku ledového kluziště. Omluva pořadatelů byla taková, že vůbec nečekali takové množství hostujících fanoušků. To je opravdu smutné, Liga mistrů musí převzít odpovědnost a vyvodit důsledky. Je to fakt smutné. Ani jsem neslavil góly. Naše výhra je asi trochu karma.“

Hokejisté si zápas jednoznačně užili

I když rozpory mezi hostujícími fanoušky a pořadateli vrhají na finále Ligy mistrů v Hradci Králové neblahé světlo, hlavní aktéři na ledě si jej jednoznačně užili. Nedošlo snad k ani jednomu „hluchému“ momentu, kdy by tribuny nehnali své ikony kupředu a pochvala na domácí sektor pršela i z řad soupeře. Útočník Patrick Karlsson novinářům kupříkladu sdělil:

„Bylo to opravdu speciální utkání, jsem rád, že jsem u něj mohl být. Musím místní fanoušky náležitě ocenit. Fandili celý zápas a velice vášnivě. Z pohledu atmosféry to bylo opravdu finále podle mých představ.“

Co říci na závěr? Pochvala za hru i atmosféru je určitě na místě. Snad jen ty detaily z pohledu bude do příště potřeba vychytat.

Foto: iihf.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 90 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace