Sportovní šéf Mladé Boleslavi Vrbata promluvil o skládání kádru, konci opor a nových zvučných jménech

Hokejová Mladá Boleslav se již pečlivě připravuje na nový extraligový ročník. Sportovní ředitel klubu Radim Vrbata nyní osvětlil strategii skládání kádru a promluvil o nových jménech.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Útočníci Robert Lantoši, Pontus Åberg nebo obránci David Štich a Matěj Stříteský. To jsou jen některá z nových jmen, která v letě dorazila do Mladé Boleslavi. Sportovní šéf středočeského klubu Radim Vrbata věří, že právě zvučné posily pomohou vylepšit výsledek dosažený v uplynulém ročníku. „Získali jsme na českou extraligu nadstandardní hráče, u kterých věříme, že pomůžou s tím, co nám loňskou sezonu chybělo, tzn. góly, body, přesilovky, celkově větší hokejová kvalita,“ nastínil na stránkách klubu.

Podle Vrbaty navíc některým příchodům pomohla také současná situace na hráčském trhu vzhledem k hromadným odchodům z Kontinentální hokejové ligy. „Jak už jsem říkal, letos nám hodně nahrála situace na hráčském trhu. O kluky byl samozřejmě zájem i z jiných klubů, nejen v Čechách, takže jsme museli jednat rychle. Kredit musí jít hlavně majitelům, že na tyto rozdílové hráče, kteří samozřejmě něco stojí, našli v rozpočtu peníze,“ doplnil.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Samotná přestupová strategie se podle něj od minulých ročníku nelišila. „Jednoduše řečeno v rámci finančních možností klubu a s ohledem na situaci na hráčském trhu sestavit co možná nejsilnější, dostatečně široký, konkurence schopný kádr,“ míní a jedním dechem dodává, že noví hráči v kádru trenéra Václava Nedorosta by měli přijmout klíčové role. „Při každém podpisu si s hráčem a jeho agentem jasně řekneme, kvůli čemu ho bereme,“ míní.

Konec Fillmana? Blesk z čistého nebe

Vedení mladoboleslavského klubu navíc muselo reagovat na řadu odchodů. Město automobilů totiž opustil Miloš Kelemen spolu s Pavolem Regendou, kteří zamířili do kanadskoamerické NHL. S klubem se rozloučil také Oscar Flynn, David Moravec, Mitchell Fillman, Martin Ševc nebo David Bernad. Jak sám Vrbata přiznává některé odchody zdaleka nepatřily do kategorie plánovaných.

U Regendy jsme od olympijských her tušili, že by k této situaci mohlo dojít, u Moravce jsme byli dopředu informováni a ano, u Fillmana to byl blesk z čistého nebe. Všichni by jednoznačně měli v našem kádru své místo, ale i takové situace hokej přináší a naše práce je na ně umět reagovat,“ dodává pro klubový web s tím, že přesto je podle něj současný kádr nadmíru konkurenceschopný.  

Dokáže se Mladá Boleslav probojovat do semifinále play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články