Špindlerův Mlýn bude v prosinci žít hokejovým open air

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Hokejoví fanoušci se možná dočkají zajímavého utkání pod širým nebem. A to v poměrně lákavé lokaci, ve Špindlerově mlýně, v našich nejvyšších horách. Konkrétně přímo ve známém lyžařském středisku.

Webový server Forbes přinesl zajímavou informaci, a to především pro příznivce hokejového sportu. Ti jsou zejména při prvoligových a extraligových zápasech zvyklí na kryté sportovní haly a stadiony, které ovšem budou v rámci zahájení nové lyžařské sezóny ve „Špindlu“ vyměněny za kluziště pod širým nebem, které bude speciálně pro tuto příležitost postaveno i s tribunami ve Svatém Petru, a to pod sjezdovkou.

Zdroj fotografie: fanat1k.ru

Kdo se utká

Fanoušci hokeje se mohou již nyní těšit na prvoligový zápas, v němž se utká Kladno a Vrchlabí a odehraje se také zápas extraligový. V současné době probíhají intenzivní jednání o účastnících tohoto zápasu, kterými zřejmě budou Hradec Králové a Sparta, ale tato informace je zatím pouze předběžná a více snad bude známo po 15. červenci, kdy pořádající agentura plánuje tiskovou konferenci k této unikátní sportovní události, o kterou jistě bude značný zájem.

Spojení s Jaromírem Jágrem

Agentura pracuje také pro hokejový klub Rytíři Kladno, jehož majitelem Jaromír Jágr, který tak stojí také v čele jeho vedení. Právě tento hokejista světového jména je s touto akcí spojen

  • po herní (hokejové) stránce
  • po obchodní stránce, i
  • jako významný činitel v její co co nejširší propagaci.

Konání dvou prvotřídních zápasů je tedy již jisté, ale jedná se i o tom, že by potenciál postaveného kluziště včetně tribun mohl být využit na maximum, a to samozřejmě tím, že by se na něm odehrály i další zápasy. Avizovaná tisková konference by měla přinést i tyto informace.

Zdroj fotografie: erc-ingolstadt.de

Velký hokejový festival pod širým nebem se pod názvem HOCKEY OPEN AIR konal letos v lednu v německých Drážďanech (Dresden) na stadionu fotbalového klubu SG Dynamo Dresden. V rámci něj proběhl také první český extraligový zápas mimo území České republiky, a to mezi Spartou a Litvínovem. Sparta nakonec v zápase dominovala a porazila Litvínov 3:2.