Sparta získala velké jméno z NHL. Útočník hrál dlouho vedle McDavida. V play off se ukáže jeho hlavní přínos

Jeho jméno budilo řadu sezon v NHL oprávněný respekt. Teď se domluvil se Spartou. Největší přínos útočníka se ukáže v play off.

i Zdroj fotografie: Edmonton Oilers
                   

Často se nestává, aby se českému klubu podařilo přilákat hráče, který má na kontě více než šest stovek zápasů v NHL. Sparta to ovšem dokázala. Získala navíc hráče, který extraligu rozhodně oživí, i když nejspíš jinak, než čekáte. V čem je největší síla Zacka Kassiana se projeví v play off. Provokatér, který umí hodně přitvrdit a dostat se hvězdám soupeřů tzv. pod kůži, může být klíčovou veličinou v boji o titul. Jeho hity budou nepochybně zvedat fanoušky ze sedadel. Samozřejmě je tu i velké „ale“.

Drsňák k pohledání

Fanoušci sledující dění v zámoří jeho jméno musejí znát. Už kvůli tomu, že Zack Kassian dlouho nastupoval s Connorem McDavidem. Jedním z jeho hlavních úkolů přitom bylo chránit kapitána Edmontonu a srovnat každého, kdo by si proti němu v NHL dovolil jakoukoliv špinavost. Legendárními se staly jeho souboje s Matthewem Tkachukem při kanadských bitvách Oilers s Flames.

Může a dost možná bude mít na ledě podobné úkoly, jako v Edmontonu. „Své kvality prokázal za mnoho let v NHL, hrál s těmi nejlepšími. Je to extrémně nepříjemný hráč, přesně takový, jakého každý tým potřebuje. Má obrovskou touhu k návratu na led a vítězit,“ řekl pro klubový web o angažování třiatřicetiletého tvrďáka člen představenstva Sparty Tomáš Divíšek.

Konec v NHL

Pokud chcete někoho, kdo bude soupeře věšet po mantinelech, může být Zack Kassian ideální volbou. Otázkou ale je, jestli bude zvládat bruslařsky. V minulé sezoně toho v Arizoně moc nepředvedl a před začátkem té letošní neuspěl v kempu Anaheimu. Na konci října následně ukončil kariéru v NHL, do hokejového důchodu se mu ale ještě nechce. V letošní sezoně zatím nikde nehrál. Bude pro Spartu přínosem?

Těšíte se na kanadského drsňáka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články