Sparta přišla o snajpra. Po pádu při šarvátce s Novotným má Tomášek po sezoně

Hokejisté Sparty poprvé po šesti letech postoupili do finále Tipsport extraligy. Před bitvami s Třincem řeší trenéři Josef Jandač s Miloslavem Hořavou zásadní problém. Rozpadla se jim totiž nejúdernější formace.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Po návratu z Ruska oblékl David Tomášek dres Sparty na posledních sedm zápasů základní části. A hned prokázal kvality. Čtyři góly dal a u sedmi asistoval. Skvělou formu předváděl i v play-off. Šestadvacetiletý útočník si skvěle sedl Filipem Chlapíkem a jejich lajna byla velkou zbraní Sparty. Po semifinále společně vévodili kanadskému bodování play-off. Jenže Tomášek má po sezoně. Pátý zápas s Českými Budějovicemi pro něj skončil už v závěru první třetiny, kdy se v hromadné šarvátce zapletl s Jiřím Novotným. „Věděl jsem hned, že je konec,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web Sparty.

A co se vlastně stalo? „Všechno se seběhlo nešťastně. Přijel jsem do potyčky, kde jsme se chytili s Jirkou Novotným a já jsem najel do rýhy. Jak jsme se postrkávali, tak jsem zaškobrtl a brusle mi z rýhy nevyjela. Myslím, že existuje fotka, kde je vidět, jak jsem si kotník otočil a přisedl. Byla to souhra nešťastných okolností,“ popsal celou situaci Tomášek. Diagnóza byla nekompromisní. „Kotník je bohužel zlomený. Čeká mě ještě magnetická rezonance, abychom zjistili, zda nejsou poškozené vazy,“ potvrdil produktivní útočník.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Série s Oceláři podle něj bude hodně náročná. „Třinec má velmi zkušený tým, který dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Hrají čtvrté finále v řadě, takže ví, co je potřeba udělat pro úspěch a určitě jim to pomůže. Budou mírný favorit, ale i my máme velkou kvalitu. Když jsme se soustředili a nepolevili, dokázali jsme uhrát cokoliv. V play-off je to důležité, protože hokejovost nám pomohla k nějakým gólům, ale díky obětavosti jsme těžké zápasy zvládali dotáhnout k výhře. Věřím, že na to kluci navážou i ve finále,“ poznamenal David Tomášek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články