Sparta opět prohrála, nestačila na Liberec. Chyběla nám bojovnost, tým hvězd nemusí stačit, ví Pech

Útočník Sparty Lukáš Pech. (zdroj: twitter.com/hcspartapraha)

Když před novou sezónou generální manažerka klubu Barbora Snopková Haberová mluvila o jasném útoku na titul, ve spojení se silným kádrem nešlo o překvapení. Přesto pražská Sparta zažívá náročný start, ze čtyř úvodních utkání vyhrála pouze jedno. Naposledy ji udolali liberečtí Bílí Tygři, kteří zvítězili v domácím prostředí 3:2. 

„Máme dobré mužstvo, ale bez dobré bojovnosti, odhodlání a vůle žádný tým nikdy nevyhrává,“ řekl po utkání pro klubový web útočník Sparty Lukáš Pech. „Bojovnost nám nechyběla, ale musíme ještě přidat. Můžeš mít tým plný hvězd a stejně to nemusí stačit,“ pokračuje. „Dnešní doba je jiná, pár hráčů už to neutáhne, musí makat celý mančaft. Hrát na doraz, jezdit, srážet se. Jiná cesta prostě není,“ ví.

(zdroj: twitter.com/bilitygrilbc)

Sparta přitom vstoupila do utkání lépe. Po dvou minutách se po přihrávce Pecha prosadil Jan Buchtele. Hosté jednoznačně dominovali, přesto si z převahy střel na bránu 1:10 nedokázali vytvořit vyšší vedení. Zlom tak nastal až ve druhé třetině, kdy Sparta inkasovala hned třikrát. Nejprve se trefil Jaroslav Vlach, v posledních dvou minutách dějství pak slavili branku i Michal Birner a Petr Jelínek.

„Posledních deset minut druhé třetiny jsme měli výpadek, přestali jsme hrát aktivně,“ hodnotí Pech. Po přestávce Sparta opět dominovala, ale výborného Petra Kváču překonal jen Roman Horák a tři body tak zůstaly v Home Credit Aréně.

„Až na tu první třetinu to bylo dobré. Začátek nám úplně nevyšel, ale výborně nás podržel Petr Kváča, takže jsme prohrávali jen o jeden gól. Myslím si, že jsme poté byli v zápase lepší,“ hodnotil pro hcbilitygri.cz utkání autor vítězného gólu Petr Jelínek. „Naštěstí jsme utkání i přes špatný start zvládli. Jsme rádi, že hlavně můžeme hrát, ať je to s kýmkoliv,“ dodává.

Koronavirus? Už je toho moc, přiznal Pech

Oba soupeři by se měli znovu utkat již v pátek, tentokrát v pražské O2 Aréně. Zda se utkání i vzhledem k opatřením proti koronaviru odehraje, je však s otazníkem. „Nikdo neví, co bude. Všichni v tom máme zmatek, ale musíme se s tím nějak vypořádat. Takhle jsou nastavené podmínky, nejsme sami, je to nepříjemná situace pro všechny týmy,“ přiznal pro hcsparta.cz Pech. „V některých momentech je těžké soustředit se pouze na zápas. Už je toho moc,“ dodal.

„Aktuální situace je nepříjemná pro nás všechny,“ ví liberecký Jelínek. „Nikdo neví, co přijde dál. Každý den jdeme do práce a čekáme, co se bude dít, a já jen doufám, že budeme pokračovat,“ uvedl.