Sparta, Liberec, Litvínov a co dál? Z české extraligy žádná nabídka nepřišla, tvrdí brankář Janus

                   

Ještě nedávno pomáhal litvínovské Vervě se záchranou v nejvyšší soutěži, dnes o něj v Česku není zájem. Řeč je o třicetiletém Jaroslavu Janusovi, který v české extralize odchytal téměř šest sezón v dresu jak severočechů, tak pražské Sparty nebo Liberce. „Nevím, jestli budu muset čekat, až se sezóna rozběhne a někde se zraní brankář. Přímou nabídku ze zahraničí nemám,“ přiznal slovenský reprezentant pro sport.sk.

„Trénuju a čekám, jak se situace vyvine. Měl jsem tři nabídky ze slovenské extraligy. Klubům jsem za zájem poděkoval, ale vysvětlil jsem jim, že bych rád ještě chytal v zahraničím. Věřím, že se pro mne místo najde,“ řekl Janus. Jedním ze zájemců je i Slovan Bratislava, který se připravuje na druhou sezónu v tamní extralize po odchodu z Kontinentální hokejové ligy.

i(zdroj: khl.ru)

Prešovský rodák si za Slovan zahrál před šesti lety i KHL. Za téměř dva a půl roku odehrál za bratislavský klub více než stovku utkání, později však kouč Miloš Říha víc počítal s českou dvojicí Marek Mazanec – Jakub Štěpánek a Janus odešel do Sparty. „Od té doby už nějáký čas přešel. Nebylo to tehdy fér, ale život jde dál. Mám to ještě možná trošku v paměti, ale to není důvod, proč bych se teď nechtěl vrátit,“ řekl.

„Chci jít do hokejové země, kde se hraje kvalitní soutěž. Přecijen mám za sebou léta v české extralize, KHL, v Americe i v reprezentaci. Rád bych si udržel výkonnostní level a možná vyzkoušel i něco nové,“ přiznává. „Je to ale těžké. Většina týmů si nechává volné místo pro hráče a brankáře, kteří jsou v Americe a půjdou na hostování do Evropy kvůli tomu, že nová sezóna v zámoří může začít až na Nový rok,“ pokračuje.

Česko? Na stole nemám nic

Po pěti letech, kdy působil v české nejvyšší soutěži, to na rozšíření jeho sbírky 170 startů nevypadá. „Těžko se mi vyjadřuje k české extralize, když nepřišla nabídka. Kluby už většinou mají určené brankáře. Na stole nemám nic,“ přiznal pro sport.sk „Musím být trpělivý. Je možné i to, že někde začnu a potom se přesunu jinde,“ dodal Janus.

i(zdroj: twitter.com/hcsparta)

Kvůli předčasnému ukončení sezóny navíc Janus od března neodehrál soutěžní utkání. „Zápasy mi chybějí. Přecijen výpadek je dlouhý, ale myslím na prvním místě pozitivně. Už téměř měsíc chodím třikrát do týdne na led. Jsem rád, že jsme měli kvalitní tréninky i s Tomášem Tatarem, Michalem Čajkovským, Martinem Bakošem nebo Markem Daňem,“ uvedl pro sport.sk.

Janus, který v dresu slovenské reprezentace, nastoupil i k třem mistrovstvím světa má za sebou i cenné vítězství v zámoří. Golman, draftovaný Tampou Bay, před osmi lety vychytal Norfolku vítězství v American Hockey League.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články