Sparta hlásí novou posilu, z Finska se vrací reprezentant Němeček

                   

Hokejová Sparta hlásí před startem nové sezóny novou zvučnou posilu do defenzivy. Z finské Raumy přichází obránce se zkušenostmi z národního dýmu David Němeček. „Nabídka od Sparty se těžko odmítá, byl jsem za ni rád, proto jsem ji přijal,“ řekl po přestupu pro klubový web. Pětadvacetiletý zadák podepsal v Praze roční smlouvu.

Němeček v loňské sezóně působil ve finské nejvyšší soutěži, avšak vinou koronaviru se jednání ohledně prodloužení nové smlouvy zadrhávala. I proto kývnul na nabídku pražské Sparty, která má v nadcházejícím ročníku vysoké ambice. „Byl to jeden z rozhodujících faktorů. Vím, že máme silné mužstvo a velké ambice. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl pro Spartu,“ řekl pro klubový web.

i(zdroj: jatkoaika.com)

K adaptaci v kabině mu rovněž mohou pomoci jeho bývalí spoluhráči. „Některé kluky znám. S Honzou Košťálkem jsme prošli mládežnickou reprezentací, byli jsme spolu i na mistrovství světa dvacítek. Z nároďáku se znám s Davidem Tomáškem a s Petrem Kalinou, v první sezoně v Plzni jsem hrál i s Matějem Machovským. Ostatní kluky znám jako soupeře,“ uvedl pro hcsparta.cz.

Reprezentace? Samozřejmě je to cíl

Pětadvacetiletý obránce má za sebou desítku reprezentačních startů a doufá, že nová angažmá by mu mohlo pomoci i v národním týmu. „Samozřejmě, že reprezentace do mých cílů patří. Do národního týmu už jsem nakoukl a přál bych si, abych se prosadil pravidelně. Ideálně aby se mi podařilo dostat i na mistrovství světa,“ přiznává Němeček. „Ale nechci se dívat moc dopředu. Jsem zastáncem toho, že člověk musí jít malými kroky. Priorita je, aby se dařilo našemu týmu a ostatní přijde s tím,“ ví.

i(zdroj: twitter.com/smliiga)

Němeček má za sebou tři sezóny v extralize, ve kterých nastřádal v dresech Plzně a Mladé Boleslavi 125 startů. Od mládí působil ve Finsku, s TPS Turku se dokonce stal mládežnickým šampiónem. „Byla to skvělá zkušenost. V přípravě jsem navíc nakoukl i do áčka, to byl můj první kontakt s dospělým hokejem. Vzpomínám na to velmi rád, protože mi angažmá v Turku dalo hodně,“ vzpomíná. Působil ale i v zámořských juniorských OHL a WHL.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články