Sparta doplňuje kádr posilou z Finska. Netuším, co od extraligy čekat, přiznává

Pražská Sparta po třetině základní části doplňuje své mužstvo. Kdo je nejnovější posilou aktuálně třetího celku extraligové tabulky?

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Vstoupili do sezóny pravou nohou a v boji o čelo tabulky chtějí pokračovat. Hokejisty pražské Sparty přesto v uplynulých týdnech trápí rozšiřující se marodka. Vedení tradičního klubu proto sáhlo k doplnění stávajícího kádru. „David Vitouch kvůli zranění nedohrál zápas v Pardubicích a bude chybět delší dobu. Provází nás i nějaká další zranění. I proto jsme se spolu s trenéry rozhodli rozšířit, a ještě více zkvalitnit náš kádr,“ přiznal šéf sportovního úseku klubu Tomáš Divíšek.

Vůbec poprvé tak do extraligy míří někdejší mládežnický reprezentant Radek Mužík. Dvaadvacetiletý útočník je odchovancem plzeňského hokeje, přesto již před pět lety zamířil do Švédska. Tam hájil barvy Luley HF či Örebro HK, v létě pak přestoupil do finské Tappary. Jenže v dresu úřadujícího finského mistra se mu na startu ročníku příliš nedařilo, a proto neváhal kývnout na nabídku pražské Sparty.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Podle Divíška by měl Mužík přispět zejména ke zvýšení důrazu. „Je to urostlý mladý hráč, který má ve svých dvaadvaceti letech za sebou pět sezon v náročných severských ligách. Očekáváme od něj důraz v předbrankovém prostoru i mimo něj,“ prohlásil na adresu talentovaného útočníka. Sám Mužík přiznává, že když po konci ve Finsku dorazila nabídka z Prahy, neváhal.

Mužík: Popravdě netuším, co čekat

V Tappaře jsme se v týdnu rozloučili a já řešil, co bude dál. Cítil jsem, že bych se chtěl vrátit do Česka, a když se před pár dny se ozvala Sparta, vzal jsem ji všema deseti,“ doplňuje s tím, že na českou nejvyšší soutěž se velmi těší. „Těším se ohromně! Extraliga se hrozně zvedla, navíc jdu do jednoho z nejlepších týmů v Česku. Popravdě netuším, co od extraligy čekat, protože jsem ji přece jen nikdy nehrál. Bude to ale zajímavá a nová zkušenost,“ míní.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

V aklimatizaci Mužíkovi bude zřejmě paradoxně pomáhat cizinec. Českého útočníka totiž pojí přátelství s finským střelcem v barvách Sparty. „Jsem velký a dobrý kamarád s Janim Lajunenem, se kterým jsme se potkali v Örebru. Píšeme si téměř každý den. Ještě jsme se s Janim o tom pořádně nebavili, protože se všechno seběhlo rychle,“ dodává s tím, že na led by se měl dostat již v neděli proti Plzni.

Je Radek Mužík pro Spartu vhodnou posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články