Souhrn extraligových přestupů: Káňa a Percy do Vítkovic, Gernát s Pánikem do Třince, Cingel do Brna, velká rošáda gólmanů a mnoho dalšího

S koncem extraligové sezony dochází k řadě přesunů. Velké posily míří do Vítkovic a Třince, dojde i na pořádnou rošádu brankářů.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Pořádný průvan hlásí plzeňská kabina. Gólman Miroslav Svoboda odchází do finského Jukuritu. Místo něj by měl v západočeské metropoli působit mladý slovenský gólman Samuel Hlavaj ze Slovanu Bratislava. Pokud jde o opory, vedení podle všeho nenašlo společnou řeč s Petrem Zámorským. Petr Kodýtek má před sebou angažmá ve finském Ilves Tampere. S indiány se loučí i Vojtěch Budík, kterému hodili laso Bílí Tygři.

Úprk od indiánů

Tím ale změny v plzeňském kádru zdaleka nekončí. Filip Suchý oblékne dres Mladé Boleslavi a Marek Baránek by se měl vrátit do Litvínova. Indiáni nepočítají pro příští sezonu s Janem Jaroměřským a Antonínem Honejskem. Pokračovat na západě Čech pravděpodobně nebude ani Švéd Ludwig Blomstrand a jasno není kolem Kanaďana Sama Bittena. Pokud jde o příchody, zatím lze jmenovat jen Ondřeje Matýse z Pardubic a Tomáše Dujsíka, který zažil v Olomouci životní sezonu.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Mnoho změn hlásí i Kometa. Na pozici brankářské jedničky zůstává Dominik Furch, místo Marka Čiliaka mu bude záda krýt Štěpán Lukeš. Libor Zábranský má podle deníku Sport zálusk na trenéra brankářů. O koho stojí? O litvínovského Zdeňka Orcta. Obranu žádná revoluce nečeká. Do Brna zamíří Daniel Gazda ze Zlína, stěžejní čtyřka Kundrátek, Ďaloga, Ščotka a Kučeřík by měla pod Špilberkem pokračovat.

Kometa hledá posily

Útočné formace čeká větší přeskupování. Luboš Horký odchází do Pelicans Lahti) a do Finska míří také Radek Koblížek (Koo Koo Kouvola). V Brně končí i Jiří Ondráček a podobný osud zřejmě čeká i finského centra Kima Strömberga. Smlouvu na příští sezonu si vybojoval Zdeněk Okál, který letos vypomáhal formou střídavých startů z Přerova. Společně s trenéry Patrikem Martincem a Jaroslavem Modrým v týmu Libora Zábranského pokračují Kristián Pospíšil i kapitán Martin Zaťovič.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Brno uplatnilo opci na Jakuba Fleka. Útočník má ale ve smlouvě výstupní klauzuli pro zahraničí. Žádná nabídka ovšem nyní není na stole. Novými tvářemi v Kometě pro příští sezonu jsou Martin Kohout, který přichází z Karlových Varů, a Lukáš Cingel. Třicetiletý centr nyní v semifinále hájí barvy Hradce Králové. Vedení klubu shání i další posily, aby mohl konkurovat extraligové špičce.

Frodl do Energie?

V Pardubicích se nyní soustředí na play-off. Doposud Dynamo prodloužilo smlouvy s Davidem Ciencialou, Ondřejem Válou, Robertem Říčkou, Tomášem Urbanem a Matejem Paulovičem. Kromě Daniela Rákose nyní mají Východočeši podepsaný komplet celý aktuální kádr. Odejít by měl jen zmiňovaný Ondřej Matýs (Plzeň).

iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

Ve vzduchu ale visí jeden senzační odchod. Podle informací serveru iSport má být vedení klubu svolné pustit Dominika Frodla do Karlových Varů. Jenže… Vše stojí a padá na Čeljabinsku, který má pod smlouvou Romana Willa. Pokud bude situace s KHL stejná jako v letošní sezoně, znamenalo by to že Will zůstane v Pardubicích a Frodl by tak mohl zamířit do lázeňského města.

Zdráhal se vrátí na sever

Litvínov přijde o Patrika Zdráhala, který už potvrdil, že odchází. Hrát by měl ve Švédsku nebo ve Finsku. Jindřich Abdul se vrací do Českých Budějovic. Velký zájem je v Evropě o Georgia Estephana, kterému po letošní sezoně končí smlouva. Cheza prodloužila spolupráci s beky Denisem Zemanem a Janem Strejčkem. Ve žlutočerném dresu zůstává i Nicolas Hlava. Vedení klubu ale čeká ještě řada jednání. Smlouva končí obráncům Demelovi, Freibergsovi, Jaksovi a Wesleymu. Z útočníků jsou ve stejné pozici Berka, Stehlík a Zygmunt.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Ve Spartě momentálně panuje velké zklamání po vyřazení ve čtvrtfinále. Pražané prodloužili smlouvu s kapitánem Michalem Řepíkem, Davidem Vitouchem a Michaelem Moravčíkem. Zajímají se také o o zkušeného Fina Juhaniho Tyrväinena, který ovšem má s Luleou kontrakt i na příští sezonu. Smlouva nyní končí Martinovi Jandusovi, Adamovi Poláškovi, Davidovi Kašemu a Olavimu Vauhkonenovi. Z hostování v Mladé Boleslavi se vrací Daniel Přibyl a z města automobilů míří do Sparty Ondřej Najman.

Vary bez Koblasy a Kohouta

V Karlových Varech zůstává trenér David Bruk a novou smlouvu podepsali i David Kofroň, David Pulpán, Ondřej Beránek, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Dalimil Mikyska, Daniel Kružík a Michal Plutnar. Po 9 letech končí v Energii dvojice Petr Koblasa a Martin Kohout (Brno), tým opouští i Štěpán Lukeš (Brno). V hledáčku Západočechů byl brankář Třebíče Pavel Jekel, který ale upřednostnil pokračování v Horácké Slavii. O možném příchodu Dominika Frodla již byla řeč výše.

iZdroj fotografie: Mountfield HK

Hradec Králové si v poslední době pojistil na příští sezony Radka Smoleňáka, Jana Eberleho, Jordanna Perreta i trenéra Tomáše Martince. V týmu pokračují Patrik Marcel a Michael Gaspar, naopak odchází Luboš Cingel. Po letošní sezoně končí smlouva brankáři Matěji Machovskému. I kdyby nyní vychytal titul, s pokračováním v Hradci nemůže počítat. Pro příští ročník počítají v Mountfieldu s Patrikem Bartošákem a Henrim Kiviahem.

Nejproduktivnější kohout posílí rivala

Na Hané zatím hlásí tři odchody a jeden návrat. V Olomouci končí nejproduktivnější hráč týmu Jan Káňa, který posílí Vítkovice. Obránce Tomáš Dujsík oblékne dres indiánů a třetím hráčem, který opustí kohouty je brankář Jan Lukáš. Jeho místo by měl zaujmout Jakub Sedláček, jenž se vrací z Bánské Bystrice.

iZdroj fotografie: HC Olomouc

Výrazné změny se dějí v Motoru. Z letošního kádru končí hned deset hokejistů – obránci Stuart Percy, Kristofers Bindulis a Petr Šenkeřík. S Českými Budějovicemi se rozloučí i útočníci Tomáš Čachotský, Martinš Dzierkals, Václav Karabáček, Adam Raška, Jakub Strnad, Vojtěch TomečekMichal Vondrka. Jihočeši hlásí změnu i v realizačním týmů. Trenéry Davida Čermáka s Romanem Fouskem nahradí Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.

Návrat kapitána

Obranu posílí třinecký Milan Doudera a z Mladé Boleslavi se po dvou letech vrací  bývalý kapitán Motoru Pavel Pýcha. Třetí novou tváří v defenzivě by měl být David Štich. Útok oživí Adam Kubík z Kladna, Jan Ordoš z Liberce a z Litvínova by se měl vrátit Jindřich Abdul. Motor si navíc dělá zálusk na hvězdu Slovanu Bratislava Branta Harrise. Vedení také prodloužilo smlouvu s Lukášem Pechem.

iZdroj fotografie: HC Motor České Budějovice

Dres Mladé Boleslavi nebude v příští sezoně oblékat slovinský brankář Gašper Krošelj a za jiným angažmá se vydají obránci Alex Lintuniemi, Pavel Pýcha a David Štich. Ve městě automobilů končí také útočníci Maris BičevskisKelly KlímaOndřej NajmanDaniel PřibylDavid Šťastný. Na lavičce Středočechů zůstává Jiří Kalous a novou smlouvu podepsali Róbert Lantoši a Tim Söderlund. Nové tváře zatím Boleslavští tají, jednou z nich by údajně měl být slovenský útočník Pavol Skalický.

Stuart Percy jde do Vítkovic

Vítkovice zřejmě v létě opustí gólman Aleš Stezka a zamíří do zámoří. Kdo by ho mohl nahradit? Nabízí se Matěj Machovský, rodák z Opavy. Ostravský tým podepsal novou smlouvu s obráncem Williem Raskobem a do defenzivy ulovilo vedení velkou rybu z jihočeských vod – Stuarta Percyho! Slovenský bek Patrik Koch by měl zamířit do nedalekého Třince.

iZdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec

V Liberci končí po 9 letech kapitán Petr Jelínek a Bílí Tygři přijdou i o brankářskou jedničku. Petr Kváča má mít namířeno do Švédska. Pod Ještědem končí i trenér Patrik Augusta, kterého vystřídá Filip Pešán. Otazník visí nad dalším působením zkušeného tria Michael Frolík, Lukáš Derner a Petr Kolmann. Všem vyprší po sezoně smlouva. Jedinou posilou by zatím měl být bek Vojtěch Budík z Plzně.

Koch, Gernát a Pánik

V Třinci se nyní soustředí na play-off, zatím je tedy známo jen minimum změn. Oceláře po sezoně opustí obránce Milan Doudera (České Budějovice) a Erik Hrňa by měl odejít do Olomouce. Na straně posil zatím svítí obránci Patrik Koch z Vítkovic a Martin Gernát plus útočník Richard Pánik (oba Lausanne). Na koho jsme zapomněli? Kladno má před sebou baráž, a tak je ve svízelné situaci. Vedení klubu totiž nemůže dost dobře podepisovat hráče, když neví, jakou soutěž bude v příští sezoně hrát.

Který tým aktuálně nejlépe posiluje?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund