Soud zamítl odvolání, hokejový mistr světa musí platit. Dluží 250 000 000 korun, hrozí mu až 10 let v base

Na ledě platil za nekompromisního beka a dosáhl velkých úspěchů. Také ale nasekal obrovské dluhy. Soud mu navíc nyní zamítl odvolání.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Ve sbírce má dvě zlaté medaile z mistrovství světa, se Spartou slavil český titul a v zámořské NHL odehrál 267 zápasů. Bývalý obránce Michal Sýkora má za sebou zajímavou kariéru, na ledě si skvěle rozuměl s Františkem Kučerou, vedle něhož hrál dlouho v národním týmu. Jenže po jejím skončení se vrhl na podnikání, které skončilo katastroficky. Kvůli obrovským dluhům navíc může skončit na mnoho let za mřížemi.

Sýkora musí zaplatit

S vidinou snadného výdělku se Michal Sýkora vrhl do byznysu se zlatem. Navíc do tohoto podniku nalákal mnoho hokejistů i dalších sportovců. Místo úžasného profitu přišel propadák a mistr světa z let 1996 a 2000 dluží zhruba 250 milionů korun! Blesk přinesl informace, že mezi věřiteli jsou například kapitán hokejové reprezentace Roman Červenka a fotbalový gólman Tomáš Vaclík.

Dvojnásobný mistr světa Michal Sýkora platil na ledě za nekompromisního beka. Nyní bude muset zaplatit obrovské dluhy.
iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Se Sýkorou to rozhodně nevypadá dobře. Jeho advokát Michal Solil se snažil najít kličky v insolvenčním zákoně. Vrchní soud v Praze ale nyní zamítl odvolání proti povinnosti zaplatit téměř 5,5 milionu korun. Ty si měl bývalý obránce poslat na svůj účet v době, kdy už věděl, že jeho firma MPM Invest míří k bankrotu. Zaplatit tuto částku ovšem není jeho největší problém. Pokud ho soud v hlavní větvi případu shledá vinným, hrozí mu za majetkovou trestnou činnost až 10 let ve vězení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články