Souboj českých golmanů zvládl lépe Will. Čeljabinsk opět vyhrál, asistence si připsali Sedlák i Jordán

Ruská Kontinentální hokejová liga (KHL) narozdíl od české nejvyšší soutěže nespí, a září v ní i čeští hráči. Traktor Čeljabinsk s Romanem Willem v bráně i podruhé v rozmezí tří dnů porazil Amur Chabarovsk, za který chytá Marek Langhammer 2:1. Skóre ve prospěch Traktoru otevřel v první třetině po přihrávce Lukáše Sedláka Vitali Kravtsov, ve druhé třetině navýšil vedení Sergei Kalinin. Domácí Amur závěr ještě zdramatizoval, po asistenci Michaela Jordána se trefil Vladimir Butuzov, Čeljabinsk však závěr zvládl a slaví tři body.

Dvě tisícovky diváků v chabarovské Platinum Aréně sledovaly úvodní nápor hostů. Aktivní Vitali Kravtsov se po třech minutách dostal před Langhammera, ale ten jeho pokus hbitě betonem vyrazil. V 8. minutě pálil v přesilové hře další z Čechů v dresu Amuru Hynek Zohorna, avšak jeho projektil skončil jen v lapačce Romana Willa.

Čeljabinsku se podařilo překonat Langhammera po deseti minutách, Lukáš Sedlák vybojoval kotouč v rohu, natlačil se před bránu a precizní přihrávkou vybídl ke skórování Kravtsova. Amur však sáhl k trenérské výzvě a video skutečně prokázalo, že Sedlák při postupu vpřed atakoval brankáře, gól tak neplatil.

Dvě minuty před koncem první třetiny však přeci jen mohli hosté slavit. A opět u toho bylo duo Sedlák – Kravtsov. První jmenovaný pálil jen do domácího golmana, druhý jmenovaný pak z bezprostřední blízkosti dorážel. Langhammer musel po první třetině střídat, od rozhodčích schytal desetiminutový osobní trest za nezapezpečenou výstroj, druhé dějství tak musel odchytat Jevgenij Alkin.

Ten kapituloval hned po dvou minutách na ledě. Střelu Jacoba Berglunda po důrazu před bránou dorazil do sítě Sergei Kalinin a Čeljabinsk vedl již o dvě branky. Ve 28. minutě se mohl prosadit Tomáš Zohorna, ale jeho ránu těsně před Willem hostující obrana zblokovala. Chabarovsku nepomohly ani dvě přesilové hry a i po druhé třetině svítila na ukazateli jejich vstřelených branek nula.

Třetí třetina začala dlouhou šestiminutovou pasáží bez přerušení, po němž poprvé mohli domácí fanoušci slavit. Michael Jordán vybojoval puk, Alexander Polunin se dostal do dokonalé pozice a z úhlu naservíroval přesný pas Vladimiru Butuzovovi, který snížil. Domácí byli rázem na koni, rána Jordána však Willa nepřekvapila. Čtyři minuty před koncem mohl vyrovnat Kuznětsov, ale ani jeho projektil neprošel do svatyně Chabarovsku. Ten v závěru odvolal golmana a vytvořil si silný tlak, Roman Will však zůstal nepřekonán a tři body putují do Čeljabinsku.