Slyšel jsem, že je Plzeň dobré místo a místní soutěž kvalitní, hlásí nová posila Indiánů

Hokejovou Plzeň před několika dny posílilo další ofenzivní eso. Po dvouletém působení ve Švédsku zamířil na západ Čech finský kanonýr.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Do západočeské metropole míří další produktivní útočník. Dres Indiánů bude v nadcházející sezóně hájit devětadvacetiletý Aleksi Rekonen. Finský kanonýr uplynulé dva ročníky strávil ve švédském BIK Karlskoga, za který nasázel ve 109 utkáních 29 branek a u dalších 55 asistoval. Nyní se bývalý hráč finského Ässätu, Jokeritu, HPN, Pelicans nebo Kärpätu pokusí sbírat body také v české nejvyšší soutěži.

Zatím je vše pozitivní, líbí se mi jak stadión, tak kabina. Byl jsem již i ve městě, to je také moc hezké. Takže jsem šťastný, že zde mohu být,“ prohlásil pro klubový web plzeňské Škody. Cestu ze švédské Karlskogy do Plzně absolvoval loni také útočník Gustav Thorell, který se v západočeské metropoli uvedl náramně. Ačkoliv bude v příštím ročníku působit ve Spartě, předal Rekonenovi cenné rady. „Setkali jsme se i s jeho manželkou a hodně jsme vše probrali, také jsme si hodně psali,“ nastínil.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Já akorát měnil agenty a můj nový mi volal, že je zájem z Plzně. Pak už jsme se jen domluvili, podepsali smlouvu a jsem tady. Slyšel jsem, že je Plzeň dobré místo a místní soutěž kvalitní. Což je samozřejmě dobré i pro moji kariéru,“ dodává s tím, že Západočeši podle něj mají svou kvalitu. „Myslím si, že máme sice nový, ale dobrý tým. Nyní je pro mě vše nové, tak se snažím na vše soustředit. Chci pomoci k výhrám,“ doplnil Rekonen.

Čtvrtá útočná posila pro Plzeň

Rekonen zároveň svůj styl hry představil plzeňským fanouškům. „Myslím si, že jsem dobrý bruslař, vnímám svou sílu v útočném pásmu, nicméně se snažím přinést celoplošný hokej, tedy pomáhat i vzadu. Využít tedy právě to bruslení,“ míní finský útočník, který zdaleka není jedinou ofezivní posilou Plzně. Škoda získala také útočníka Kryštofa Hrabíka ze zámoří, Samuela Bittena z prvoligové Poruby a Zdeňka Sedláka z finské SaiPy.

Obranu trenérského dua Václav Baďouček – Miloš Říha vyztužil také obránce Jan Piskáček z Motoru, Michal Houdek z Poruby, Marek Baránek z Kladna a Martin Vitaloš ze slovenské Nitry. Po roční pauze se do extraligy vrací také obránce Petr Zámorský, který uplynulý ročník strávil ve švédském Örebro.

Dokáže Rekonen v Plzni napodobit kroky Gustava Thorella?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bezmozek se rozjel na červenou, dodávku na videu surově odhodil na semafor. Tihle lidé by už nikdy neměli řídit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bulharsko hned na začátku války Ukrajinu zachránilo, dodalo jí až 100 % potřebné munice. A také dnes tvoří až 1/3 dodávek
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti