Slovenština? Někteří kluci mají občas problém, přiznává sparťanský útočník Kudrna

(zdroj: hcsparta.cz)

Pět sezón, 247 utkání, 115 kanadských bodů. Taková je vizitka devětadvacetietého útočníka ve službách pražské Sparty Andreje Kudrny, který se pilně připravuje na nový ročník. „Letos nám sezona skončila brzo, příprava byla trochu specifická, ale jinak všechno proběhlo v pohodě,“ řekl pro klubový web. „Měl jsem hodně času, abych načerpal síly na novou sezonu. Věřím, že budu dobře připravený,“ dodal.

Pro stonásobného slovenského reprezentanta byl loňský ročník bodově nejúspešnějším, který v české nejvyšší soutěži prožil. „Ve Spartě se cítím skvěle, mám tu druhý domov,“ přiznal útočník, který v předčasně ukončené sezóně za Spartu zaznamenal 29 bodů za 10 branek a 19 nahrávek.

(zdroj: sparta.cz)

V Praze už si odchovanec Slovanu Bratislava zvyknul, sebevědomí nabral i v jazyce. „Problém s komunikací, ať už se spoluhráči, nebo trenéry nemám. Na Spartě jsem strávil pět sezon, troufám si říct, že význam většiny českých slovíček už znám,“ uvedl. „Naopak někteří kluci mají občas problém si přeložit některá slovíčka ze slovenštiny do češtiny. Musí se někdy hodně snažit, ale celkově naše komunikace v kabině probíhá v pohodě,“ dodal.

Pozice univerzála? Zkušenost

Z Kudrny se ve sparťanském dresu stal téměř ofenzivní univerzál, to mu však nevadí. „Je pravda, že jsem během svého angažmá na Spartě vyzkoušel snad všechny pozice ve všech formacích. Herní systémy se lišily podle trenérů, kteří se v závěru minulé sezony vyměnili,“ řekl.

„Hra mi obecně vyhovuje, snažím se od trenérů plnit pokyny, být přizpůsobivý a hrát to, co po mně vyžadují. V tomto směru je to pro mě natolik velká zkušenost, že jsem dostal šanci si zahrát v různých situacích. Snažím se být všestranný a co nejvíc pomáhat týmu,“ uvedl.

Andrej Kudrna v akci. (zdroj: facebook.com/hcsparta)

Na sparťanskou kabinu, stejně jako na start společné extraligové přípravy s mužstvem se velmi těší. „Osobně se už nemůžu dočkat, až se vrátím zpět na Spartu mezi kluky do naší kabiny, protože partu máme skvělou. Přiznávám, že čekání je už dlouhé, ale zase o to víc se poté budeme těšit, až všechno začne,“ přiznává.