Slovenská kráska schytala ránu pukem, může přijít o zrak

Foto: independent.co.uk

Hokejový zápas mezi Bánskou Bystricou a HK Popradem přinesl opravdu děsivou podívanou. Krásná slovenská reportérka Barbora Žiačiková stála ve špatnou chvíli na špatném místě a inkasovala tvrdý úder pukem do obličeje, kvůli němuž se jí pravá tvář okamžitě zalila krví. Na místo mezi střídačkami bleskurychle přispěchal zdravotnický personál, který dívku neprodleně vypravil na cestu do nemocnice. Tamní lékaři bojují za záchranu jejího zraku, ačkoli šance má zhruba padesát na padesát.

Na vině je nešťastná souhra náhod

Utkání třicátého kola nejvyšší slovenské hokejové soutěže mezi Bánskou Bystricou a Popradem ovlivnila děsivá událost, která se týká krásné sportovní redaktorky Barbora Žiačikové. Ta se již tradičně postavila mezi střídačky a sledovala tak výkony hokejistů z první ruky. Výběr místa, kde se nenachází žádné ochranné plexisklo, se jí ovšem krutě vymstil.

Domácí tým totiž při oslabení vyhazoval puk do útočného pásma, jenže to provedl tak nešikovně, že se redaktorce zarazil přímo do obličeje.  Ani snaha hostujícího hráče Lukáše Kozáka zabránit nehodě za pomoci vysoké hole nebyla nic platná. Výsledkem je tedy otřes mozku, podlitiny, opuchlé oko zalité krví a otevřená, silně krvácející rána a zlomená kost.

Mnozí přihlížející se podivovali, proč krásná redaktorka před letícím pukem neuhnula, když na to měla dostatek času. Žiačková později serveru Nový čas popsala, jak k onomu incidentu vlastně došlo:

„Dělala jsem si zrovna poznámky a měla skloněnou hlavu i zrak. Nesledovala jsem až tak pozorně dění na ledě. Puk jsem zaregistrovala až v těsné blízkosti tváře, takže jsem neměla čas zareagovat, sklonit hlavu, uhnout nebo se krýt rukou.“

Žiačková musela do nemocnice a stále nemá vyhráno

Redaktorce se obličej  prakticky okamžitě zbavil do ruda a musela se svěřit do péče zdravotnického personálu. Ten ji po krátkém přezkoumání situace nechal transportovat do nemocnice, kde se podrobila operativnímu zákroku. Zatím však není vůbec jasné, jestli o zrak nepřijde nebo zda bude oko i nadále stoprocentně funkční. Neurochirurgové dále pracují na tom, aby v postižené oblasti nedošlo k fatálnímu poškození mimických svalů. Teprve až se všechno tohle vyřeší, přijde na řadu plastická operace, která odstraní viditelné šrámy a stehy.

Ačkoli nejsou vyhlídky Barbory Žiačkové nijak zvlášť pozitivní, ona i přesto uklidnila své početné fanoušky na sociálních sítích vzkazem, jímž zároveň děkuje za projevy podpory, které k ní v průběhu těchto dnů doputovaly:

„Hlásím, že jsem živá. Děkuji z celého srdce za všechny povzbuzující zprávy a modlitby. Čeká mě operace a vrátím se ještě silnější než předtím, to mi věřte.“

Foto: independent.co.uk