Skvělí šéfové českých hokejových klubů, bez nichž by to nefungovalo (1.část)

                   

Veškerou pozornost hokejových příznivců v drtivé většině případů strhnou především samotní hráči a trenérské štáby. Často se tak zapomíná na významné generální manažery, bez jejichž přičinění by ovšem kluby rozhodně nefungovaly jako dobře promazané strojky v hodinách. Znáte jména těch nejlepších „generálů“ v českých vodách? Tohle jsou první z nich!

10. místo – Jaromír Jágr

Jaromír Jágr je nejen stále hrajícím hokejistou, který výrazně pomohl k posunu rodného Kladna zpátky mezi extraligovou elitu. Dále také převzal roli generálního manažera, když se tamní Rytíři potýkali s finanční krizí. Není úplně typickým „kravaťákem“, který je od rána do večera ponořený v důležitých papírech, na to ostatně vzhledem ke svému vytížení ani nemá čas.

Kolem něj je ovšem řada schopných lidí, jenž mu s funkcí ve vedení klubu pomáhají a většinu „černé“ práce odvedou za něj – kvalitně. Sedmačtyřicetiletý legendární útočník má v plánu brázdit kluziště co nejdéle to půjde, až ovšem přijde definitivní konec, bude připravený stanout coby hlavní muž klubu na plný úvazek, i když zkušenosti zatím stále sbírá.

9. místo – Martin Hosták

Většina z vás jej zná jako upovídaného sportovního komentátora, který nejčastěji tvoří dvojici s Robertem Zárubou, který je v daném oboru absolutní českou špičkou. Jednapadesátiletý Hosták po jeho boku taktéž profesně vyrostl a dnes se řadí mezi nejlepší komentátory vůbec. Málokdo to o něm ví, ale mimo svou televizní funkci je také generálním manažerem Zlína. Bývalý hokejový útočník s několik úspěchy v zádech převzal zlínský klub v naprosto zdevastovaném stavu. Finance chyběly snad všude, v minulosti navíc vyplavala na povrch řada skandálů.

Pod Hostákovým vedením se Zlín opět vrátil do původních bezproblémových let, finančně už také rozhodně nestrádá. Pracuje dobře s mládeží, A-tým je opět v rozkvětu. Jeho význam pro klub je naprosto zásadní, jinak totiž mohl po vzoru kdysi slavného Vsetína skončit v propadlišti času a dějin.

8. místo – Radim Tesařík

Vysloužilý obránce, který většinu své sportovní kariéry strávil cestováním po českých klubech, naposledy oblékl dres v roce 2016. Poté se přesunul do role generálního manažera hokejového klubu v rodném Vsetíně, který se v té době potácel v hluboko zakořeněné krizi, jejímž následkem v minulosti slavný celek zmizel z velké tuzemské scény. Nyní se ovšem konečně začalo blýskat na lepší časy, Vsetín hlavně díky pětačtyřicetiletému Tesaříkovi postoupil do druhé nejvyšší hokejové soutěže v České republice a dost možná během několika let zamíří ještě výš.

Po finanční stránce se klub stabilizoval, daří se přivádět zajímavá hráče a nebýt semifinálové porážky uštědřené Českými Budějovicemi, mohl už od příštího ročníku Vsetín opět patřit mezi elitu. Nebýt ovšem Radima Tesaříka a jeho schopností, klub by se nikdy z problémů nevyhrabal.

Foto: rma.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články