Šéf Plzně Straka: Nejsme stoprocentní, musíme bojovat. Co je letošním cílem?

Do nové extraligové sezóny vstupuje po devětadvacáté také Plzeň. Na co se chce po nepříliš vydařené přípravě podle generálního manažera Martina Straky zaměřit?

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Nepříliš vydařené výsledky v přípravě má za sebou plzeňská Škoda. Západočeský celek dokázal zvítězit jen čtyřikrát z osmi pokusů, v generálce navíc padl s Mladou Boleslaví. „Začátek byl hodně špatný, úplně nám to nevyšlo. Ale obměna kádru byla veliká, bylo potřeba, aby si kluci na nový systém hry zvykli,“ přiznal v rozhovoru na stránkách klubu generální manažer Martin Straka.

Podle bývalého dlouholetého kapitána Indiánů se mužstvo teprve musí dostat do optimální herní pohody. „Začíná si vše sedat, ale není to ještě úplně stoprocentní. Zlepšila se defenziva, ale zase dáváme méně gólů. Chce to jen šance proměňovat. Také musíme nyní chytit začátek a nedostat se do nějaké psychické nepohody,“ dodává před zápasy proti Olomouci, Vítkovicím, Pardubicemi a pražské Spartě.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Máme ohromně těžký vstup do soutěže a my se musíme pokusit z toho vytěžit maximum, co jen půjde. Protože to je důležité pro pohodu a psychiku týmu,“ burcuje Straka, podle něhož je jasným cílem účast ve vyřazovacích bojích. „Letos všichni hodně posilovali, takže to bude hodně těžké. Člověk ale musí mít cíle, bez nich to nejde. Já věřím, že na to máme a že to zvládneme,“ zdůraznil.

Straka: Krize by se nás neměla dotknout

Přesto je podle něj současná Plzeň silnější než v loňském ročníku. „Hodně tomu pomohl Sam Bitten. Je to skvělý kluk do šatny, má neskutečné nasazení, mluví na ledě, typický Kanaďan,“ dodává na adresu dvaadvacetiletého rodáka z Ottawy, který uplynulý ročník strávil v prvoligové Porubě.  „Do mužstva zapadl skvěle i energií a elánem. Ostatní se k němu nabalí a další tady takoví jsou. Věřím, že to bude ostatní více bolet než minulou sezónu,“ míní.

Západočeši navíc podle jeho slov navýšili o více než deset procent svůj současný rozpočet pro A mužstvo. „Máme také příslib od města, že by se nás energetická krize neměla dotknout,“ dodává k otázce ekonomické udržitelnosti. Počet prodaných permanentek takřka kopíruje loňský ročník a podle Straky je jen na hokejistech samotných, zda vzroste. „Když se budeme prezentovat hezkým hokejem, tak fanoušci dorazí,“ zakončil na stránkách klubu.

Dokáže Plzeň vylepšit umístění z loňského ročníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení