San Jose Sharks se možná zbaví svých letitých opor

i Foto: nhl.com
                   

Hokej se každým rokem zrychluje a proto je jasné, že starší hráči už těm mladým nemusejí stíhat. Důkazem za všechny je i skutečnost, že v zámořské NHL momentálně působí pouze tři veteráni, kterým v kolonce věku svítí číslo nad čtyřicet let. Zatímco slovenský zadák Zdeno Chára se se svou rolí popasoval na výbornou, lehké skřípění je cítit v barvách San Jose Sharks. Tam totiž dlouhá léta působí Joe Thornton a Patrick Marleau, kteří jsou na normálních okolností naprosto nedotknutelní. Jenže Žraloci v tabulce aktuálně působí mimo příčky zaručující boj o Stanley Cup, takže logicky vyvstává otázka, jestli právě jejich faktor nezačíná být spíše přítěží.

Třicet let na scéně bez jediného Stanley Cupu

Ačkoli je klub San Jose Sharks vcelku pravidelným účastníkem play-off (za posledních šestnáct let chyběl ve vyřazovací fázi pouze jednou), na titul mistra zatím ještě nikdy nedosáhl. Blízko k celkovému prvenství měl v roce 2016, jenže tehdy se po lítém boji nakonec radoval Pittsburgh. Aktuální forma Žraloků je tak bídná, až to bije do očí. Tým se hlediska výkonnosti postupně propadá do slabšího průměru a nezdá se, že by příští sezóna měla něco změnit, pokud nedojde k radikální změně.

Jak si se zhoršující tendencí poradit? Možná je načase propustit zkušené hokejisty, jejichž rychlostní dovednost už dávno odvál čas, a následně dát šanci mladým. Horcí kandidáti na vyhazov jsou především Joe Thornton a Patrick Marleau, kterým oběma v kolonce věku svítí číslo čtyřicet. Jedná se ovšem o hrající klubové legendy. První zmíněný má na kontě patnáct sezón v současných barvách, druhý dokonce dvacet. Když se ale nedaří, musí jít všechny sympatie stranou.

Oba hokejisté mají zřejmě poslední šanci

Thornton pobírá mzdu 2 miliony dolarů ročně, Marleau si přijde na 700 tisíc. Sice se nejedná o nijak závratné sumy (alespoň z pohledu globálního), i tak ovšem peníze vyhozené z okna klubovou kasu bolí. Všechno se nejspíš rozhodně v momentě, kdy bude definitivně jasné, zda-li Žraloci postoupí či nepostoupí do play-off. Sám Thornton to v nedávném rozhovoru pro Mercury News naznačil slovy:

„Čeká nás hodně důležitá série domácích zápasů, která nejspíš rozhodne. Svůj odchod do jiného klubu jsem dosud nepovažoval za reálnou možnost. Pořád jsem optimistou a věřím, že se dostaneme do play-off. Pokud se tak nestane, možná budu na situaci koukat jinak a zrušení klauzule o nevyměnitelnosti zvážím.“

Patrick Marleau se k aktuálnímu dění staví podobně jako Thornton Dle jeho názoru se rozhodne po play-off a věří, že vše dopadne dobře:

„Nepřemýšlím o tom, jestli po sezóně odejdu nebo ne. Soustředím se především na to, abychom se probojovali do play-off. K tomu je samozřejmě potřeba začít vyhrávat, a to co nejdřív. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.“

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování