Růžička s Hadamczikem utřeli nos. Pardubice povede Bělohlav

i Foto: alchetron.com
                   

Vladimír Růžička a Alois Hadamczik se spolu měli poprat o angažmá v Pardubicích, které na začátku nové sezóny tápou v mlze a nevědí, jak z toho vybruslit ven. Po Ladislavu Lubinovi ovšem pozici hlavního kouče nakonec nepřebírá ani jeden z nich. Na lavičku se od příštího zápasu Extraligy postaví Radek Bělohlav, který byl kdysi sám úspěšným hokejistou. Jeho úkol v následujících týdnech je poměrně jasný – vrátit Dynamo Pardubice zpět na vrchol, kam i přes neúspěšnou šňůru bezpochyby patří.

Důvody, proč zřejmě angažování jednoho ze slavných trenérů nevyšlo

Vladimír Růžička je bez práce od konce minulého hokejového ročníku, kdy s Chomutovem sestoupil do nižší soutěže. Někdejší útočník a olympijský vítěz z Nagana si přál v klubu pokračovat, jenže když mu vedení sdělilo, že momentálně nemá ambice se do Extraligy v nejbližší době vrátit kvůli špatné finanční situaci, rozhodl se nakonec spolupráci rozvázat.

Poté se o něm hodně mluvilo v souvislosti s Kladnem či Slovanem Bratislava, jenže všechny plány ztroskotaly. Stejně to dopadlo i v případě spekulací o jeho příchodu do hokejových Pardubic, které se zbavily trenéra Lubiny. O Růžičkovi je známo, že má poměrně značné finanční nároky a proto si jej klub, který utratil hodně peněz za nákup nových hráčů, prostě nemůže dovolit. Zůstává tedy i nadále volný a může si naplno užívat „dovolenou“.

V případě Aloise Hadamczika tomu bezpochyby nebylo jinak. Bývalý reprezentační kouč naposledy působil u výběru české osmnáctky, kde jej na začátku léta nahradil Karel Beran. I Hadamczik si zvykl na určitý finanční standard a ten mu dle našeho názoru Pardubice bohužel nebyly schopné nabídnout. Radek Bělohlav byl z tohoto důvodu jasnou volbou, protože ačkoli také nepracuje zadarmo, rozhodně nemá tak vysoké nároky jako oba jeho konkurenti.

Vedení Dynama Bělohlavovi důvěřuje

Devětačtyřicetiletý Radek Bělohlav už Pardubice vedl do utkání s Českými Budějovicemi, kde sám s hokejem před mnoha lety začínal. Premiéra v novém působišti mu vyšla na výbornou, Dynamo pod jeho vedením získalo cenné tři body. Ty ovšem nic nezměnily na tom, že se klub stále nachází na samotném dnu tabulky. V pozici asistentů i nadále zůstávají Otakar Janecký a Petr Čáslava a žádná změna dosud nebyla ohlášena. Generální ředitel Pardubic Martin Sýkora se na adresu nového kouče vyjádřil následovně:

„Jsem rád, že domluva s Radkem Bělohlavým dospěla ke zdárnému konci a že i nadále zůstane na pozici hlavního trenéra Pardubic. Tým ho dobře zná a já věřím, že jeho pozitivní vliv v kabině i na střídačce povede k dalším vítězstvím.“

Sýkora se samozřejmě vyjádřil i k osobě Ladislava Lubiny, který Dynamo pomohl udržet mezi elitou v nedávné baráži. Jeho práce si prý nesmírně váží, podotýká, že tým skvěle fyzicky připravil. Na neúspěšnou šňůru bylo nicméně potřeba nějak reagovat. Svítá v Pardubicích konečně na lepší časy?

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články