Růžička s Hadamczikem utřeli nos. Pardubice povede Bělohlav - SportyŽivě

Růžička s Hadamczikem utřeli nos. Pardubice povede Bělohlav

i Foto: alchetron.com
                   

Vladimír Růžička a Alois Hadamczik se spolu měli poprat o angažmá v Pardubicích, které na začátku nové sezóny tápou v mlze a nevědí, jak z toho vybruslit ven. Po Ladislavu Lubinovi ovšem pozici hlavního kouče nakonec nepřebírá ani jeden z nich. Na lavičku se od příštího zápasu Extraligy postaví Radek Bělohlav, který byl kdysi sám úspěšným hokejistou. Jeho úkol v následujících týdnech je poměrně jasný – vrátit Dynamo Pardubice zpět na vrchol, kam i přes neúspěšnou šňůru bezpochyby patří.
Důvody, proč zřejmě angažování jednoho ze slavných trenérů nevyšlo

Vladimír Růžička je bez práce od konce minulého hokejového ročníku, kdy s Chomutovem sestoupil do nižší soutěže. Někdejší útočník a olympijský vítěz z Nagana si přál v klubu pokračovat, jenže když mu vedení sdělilo, že momentálně nemá ambice se do Extraligy v nejbližší době vrátit kvůli špatné finanční situaci, rozhodl se nakonec spolupráci rozvázat.

Poté se o něm hodně mluvilo v souvislosti s Kladnem či Slovanem Bratislava, jenže všechny plány ztroskotaly. Stejně to dopadlo i v případě spekulací o jeho příchodu do hokejových Pardubic, které se zbavily trenéra Lubiny. O Růžičkovi je známo, že má poměrně značné finanční nároky a proto si jej klub, který utratil hodně peněz za nákup nových hráčů, prostě nemůže dovolit. Zůstává tedy i nadále volný a může si naplno užívat „dovolenou“.

V případě Aloise Hadamczika tomu bezpochyby nebylo jinak. Bývalý reprezentační kouč naposledy působil u výběru české osmnáctky, kde jej na začátku léta nahradil Karel Beran. I Hadamczik si zvykl na určitý finanční standard a ten mu dle našeho názoru Pardubice bohužel nebyly schopné nabídnout. Radek Bělohlav byl z tohoto důvodu jasnou volbou, protože ačkoli také nepracuje zadarmo, rozhodně nemá tak vysoké nároky jako oba jeho konkurenti.

Vedení Dynama Bělohlavovi důvěřuje

Devětačtyřicetiletý Radek Bělohlav už Pardubice vedl do utkání s Českými Budějovicemi, kde sám s hokejem před mnoha lety začínal. Premiéra v novém působišti mu vyšla na výbornou, Dynamo pod jeho vedením získalo cenné tři body. Ty ovšem nic nezměnily na tom, že se klub stále nachází na samotném dnu tabulky. V pozici asistentů i nadále zůstávají Otakar Janecký a Petr Čáslava a žádná změna dosud nebyla ohlášena. Generální ředitel Pardubic Martin Sýkora se na adresu nového kouče vyjádřil následovně:

„Jsem rád, že domluva s Radkem Bělohlavým dospěla ke zdárnému konci a že i nadále zůstane na pozici hlavního trenéra Pardubic. Tým ho dobře zná a já věřím, že jeho pozitivní vliv v kabině i na střídačce povede k dalším vítězstvím.“

Sýkora se samozřejmě vyjádřil i k osobě Ladislava Lubiny, který Dynamo pomohl udržet mezi elitou v nedávné baráži. Jeho práce si prý nesmírně váží, podotýká, že tým skvěle fyzicky připravil. Na neúspěšnou šňůru bylo nicméně potřeba nějak reagovat. Svítá v Pardubicích konečně na lepší časy?

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje