Vladimír Růžička již ví, kde bude trénovat v příštím roce

Bývalý trenér pražské Slavie, Pirátů Chomutov, královéhradeckého Mountfieldu a nebo české reprezentace Vladimír Růžička zná jméno svého působiště pro nadcházející ročník.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hokejový Litvínov má za sebou neúspěšnou sezónu. Verva i přes nabitý kádr nedokázala postoupit do play-off a třináctá příčka je nejhorším umístěním klubu v posledních čtyřech letech. Severočechům nepomohla ani brzká výměna kouče. Vladimíra Országha vystřídal na lavičce chemiků Vladimír Růžička, který předčasně ukončil své působení v Kadani. A osmapadesátiletý trenér bude v Litvínově působit i nadále.

Bývalý kouč národního týmu, Chomutova, Slavie nebo Mountfieldu podepsal v Litvínově novou roční smlouvu s opcí na další rok. Podle generálního ředitele klubu Pavla Hynka je Růžička tím, kdo dovede Severočechy k úspěchům. „Vláďa je jedním z nejzkušenějších trenérů u nás. Má za sebou úspěchy v extralize i nároďáku. Jsme rádi, že jsme se dohodli na pokračovaní a věřím, že pomůže týmu v nové sezóně k postupu do play off,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sám Růžička přiznal, že za nabídku Vervy je vděčný. „Jsem rád, že jsem dostal nabídku. Byla to pro mě jasná priorita a chtěl bych tady být samozřejmě více let,“ uvedl Růžička jehož cílem v nadcházejících měsících bude budování nového jádra týmu. „Sezóna jednoznačně nedopadla dobře, protože jsme se nedostali do play off. Musíme se dobře připravit a v nové extraligové sezóně chceme uspět,“ míní.

Pokračují Zdráhal, Godla a Demel

Růžička se nadále bude moci spolehnout na služby šestadvacetiletého útočníka Patrika Zdráhala, sedmadvacetiletého brankáře Denise Godly nebo obránce Patrika Demela. Trojice opor z loňského ročníku totiž prodloužila smlouvu v Litvínově i pro novou sezónu. „Přál bych si, abychom hráli výše v tabulce, protože máme dobrý tým a věřím, že se nám společně povede dosáhnout nějakého úspěchu,“ uvedl Zdráhal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články