Zúžení hřiště přinese atraktivitu, tuší kouč Litvínova Růžička. Jaké má přání do nové sezóny?

Do nového ročníku vstoupí Litvínov s velkou novinkou. Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky totiž čeká změna herní plochy i četná výměna kádru.

i Zdroj fotografie: HK Mountfield
                   

Třináctá příčka a neúčast v play-off. Hokejový Litvínov se počtvrté za posledních pět sezón neprobojoval do závěrečných bojů a cíl pro nadcházející ročník je proto jasný. Úspěchu severočeského klubu my navíc měla přispět neobvyklá novinka, po rekonstrukci hrazení totiž bude ledová plocha tamního zimního stadionu o tři metry užší. Novinku kvituje také stávající trenér Vladimír Růžička, podle kterého z ní budou benefitovat zejména diváci.

To v každém případě. Bude hodně kontaktní. Bude určitě zajímavější pro lidi, protože se tam bude pořád něco dít. Hlavně je dobré, že se celý svět sjednocuje. Budou stejná pravidla pro všechny. Ne, že se někde hraje na dvacet šest metrů, jinde na šíři třicet. Je to ku prospěchu hokeje,“ uvedl na stránkách klubu zkušený stratég, který chce v novém ročníku zapracovat zejména na defenzivě. Právě ta totiž Litvínov trápí napříč ročníky.

iZdroj fotografie: SK Kadaň

Je pravda, že vzadu jsme hodně hořeli, a proto jsme neuhráli spoustu zápasů,“ uvedl s tím, že v řadě utkání nechala defenziva vyniknout brankáře. „To nejde, aby to každý zápas bylo jen o gólmanovi. Letos chceme, abychom byli defenzivnější. Dnešní hokej není jiný. Nemá cenu si namlouvat, že to je všechno jen o útočení, ono je to hlavně o obraně. Bránit musí celá pětka,“ burcuje bývalý kouč národního týmu, pražské Slavie nebo Mountfieldu.

Růžička: Základ je vyhrát doma

Ten nezastírá, že právě pevná defenziva by mohla být cestou Chemiků z náročného období. „Nemám problém, aby Litvínov hrál útočný hokej, ale musíme dát osm gólů. Když nedáme osm, tak musíme vyhrávat na tři, jako jiné týmy. Hodně zápasů jsme ztratili tím, že nám to soupeř otočil, i když jsme vedli třeba o dva góly. To se tak často nesmí stávat,“ doplňuje Růžička, který vidí jako klíčové také vítězit v domácím prostředí.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

To je základ. Doma vyhrávat, aby sem nejezdili soupeři pro body, ale s vědomím, že je tady budou těžko získávat. To je moje přání do nové sezóny,“ zakončil osmapadesátiletý trenér. Jeho svěřence čeká první kompletní trénink 24. července, do té doby se prý Litvínov musí pokusit získat další posily. „Chceme přivést top beky, máme jedno místo pro útočníka. Dělá se pro to maximum. Samozřejmě bude záležet, jak na to budeme mít finančně,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články