Rošáda ve Spartě pokračuje. Trénovat se vrací Josef Jandač

                   

Na každý zápas jiný trenér. I tak by se dala úsměvně popsat situace, která aktuálně probíhá v hokejové Spartě. Pokud se již neorientujete v tom, kdo ji trénoval, trénuje a trénovat bude, máme pro vás shrnutí toho, jak to aktuálně na lavičce klubu vypadá.

Odvolaný Uwe Krupp

V samotném úvodu je třeba uvést, že došlo k odvolání trenéra, kterým byl Uwe Krupp. Důvodem jeho sesazení z pozice trenéra byly především jeho celkově neuspokojivé výsledky, který klub delší dobu měl. Byla potřeba změna a právě nový impuls v této podobě se jevil jako nejlepší. Díru po trenérovi samozřejmě bylo nutné nějak zalepit a tak se provizorně na jeden zápas na lavičku postavil Jaroslav Hlinka a Petr Ton. Mezi tím se hledal někdo, kdo Spartu převezme natrvalo.

Nejprve Hořava a nyní Jandač

Změny na trenérské lavičce pokračovali. Jaroslav Hlinka a Petr Ton byli jenom jednozápasové provizorium a po nich nastoupil Miloslav Hořava, a to už trvale. Ten Spartě očividně přinesl nový impuls, jelikož hned následující dvě utkání byly pro pražský klub vítězné.

A aby nebylo celkových rošád málo, je tu ještě ta poslední. Do Sparty se vrací Josef Jandač, bývalý reprezentační kouč. Ten však nevystřídá Hořavu, jelikož oba dva spolu vytvoří trenérské duo, které by mělo Spartu dovést k výsledkům, které se od ní očekávají.

Velká změna

Že byl Josef Jandač jménem, o kterém se ve Spartě skutečně uvažovalo, to není nic tajného. On sám však neplánoval, že by letošní rok ještě nějaké angažmá vzal. Nakonec na nabídku Sparty kývl a tak se vrátil do klubu, který trénoval před tím, než vzal místo trenéra v české reprezentaci anebo místo trenéra v ruském Magnitogorsku hrajícím KHL. Zde se však klubu nevydařil vstup do sezony a Jandač byl odvolán. V tu chvíli byl volným trenérem, a jelikož v úvahách Sparty toto jméno padlo, šlo jenom o to, zda se dokážou nebo nedokážou domluvit.

Foto: zen.yandex.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články