Hokej už mi nedával radost, přiznal Roman Polák po konci kariéry. Co jej čeká nyní?

V kanadsko-americké NHL odehrál více než osm stovek utkání, v posledních dvou letech pak oblékal dres mateřských Vítkovic. Nyní se obránce Roman Polák loučí s profesionální kariérou.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Bývalý reprezentační obránce Roman Polák se rozhodnul v šestatřiceti letech ukončit svou profesionální kariéru. Ostravského rodáka, který se před dvěma lety vrátil do Vítkovic, trápily v posledních týdnech závažné zdravotní potíže. Přesto je hlavním důvodem jeho konce jiná skutečnost. „Těch motivů, proč jsem se tak rozhodl, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje,“ prohlásil na stránkách klubu.

Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál. Prostě začal jsem hokej vnímat jinak. I když jsem se vrátil domů a ve Vítkovicích mě to hodně bavilo, hokej jako takový už mi nedával radost,“ doplnil s tím, že dalším důležitým faktorem byla zdravotní stránka věci. „Já myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti,“ míní.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Takže jsem si sedl a dospěl k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno a bylo by to pro mě horší a ani mé výkony by už nebyly na odpovídající výši,“ uvedl Polák, který dohrával část letošního play-off Vítkovic se zlomeninou nohy. „Hrál jsem jakoby ob zápas, ale pak už to fakt nešlo. Sérii s Třincem už jsem nehrál, protože jsem už na tu nohu skoro nemohl ani chodit. Chodil jsem o berlích,“ vzpomíná a dodává, že aktuálně jej čeká pauza.

Polák: Hokej je jediné, čemu trochu rozumím

Budu se věnovat určitě rodině,“ zdůrazňuje bývalý hráč St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs nebo Dallasu Stars. „Já jsem člověk, který nerad sedí doma a nic nedělá, nejdu na kafe a nesedím na něm deset hodin, takže potřebuju v průběhu dne více aktivit. Doma si pracuju na nějakých soukromých malých projektech. Nebo jsem takový Forrest Gump – furt sekám trávu na zahradě pořád dokola. I když mám robotickou sekačku,“ přiznává s úsměvem.

Budoucí práci v hokejovém prostředí se však Polák nebrání. „Nebráním se té myšlence. Přece jen u hokeje jsem od pěti let a dost dobře nic jiného ani neumím. Hokej je jediné, čemu možná alespoň trošku rozumím, nebo mám na to svůj názor. Takže třeba ten můj názor bude chtít poslouchat,“ zakončuje na stránkách klubu dvojnásobný bronzový medailista z juniorského mistrovství světa, který si zahrál také finále Stanley Cupu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články