René Fasel poprvé připustil, že by se MS v hokeji konat nemuselo

Několik posledních týdnů prezident hokejové federace René Fasel dával mnoho rozhovorů, ze kterých vždy vyplynulo, že MS v hokeji se v květnu bude konat tak, jak je v plánu.

ZDROJ FOTOGRAFIE: hockey.by

Mistrovství Právě teď totiž začíná připouštět, že jeho původní slova musí přehodnotit a celou věc ještě zvážit. Co to znamená v překladu do jednoduché mluvy? Že by se MS v hokeji skutečně konat nemuselo.

Dnešní důležitá schůze

V souvislosti s pořádáním MS v hokeji je pro všechny fanoušky velmi důležitý dnešní den. To proto, že se má konat mimořádná schůze zástupců Mezinárodní hokejové federace. Co bude hlavním modem celého jednání, o tom není třeba spekulovat. Bude to právě blížící se Mistrovství světa v hokeji a otázka toho, zda se uskuteční, nebo bude zrušeno.

ZDROJ FOTOGRAFIE: tass.ru

Padlo několik návrhů

V průběhu času, jak se začínalo mluvit o tom, zda se Mistrovství světa v hokeji uskuteční nebo nikoliv, padlo i několik možných návrhů. Jedním z nich bylo to, že se vše uskuteční podle plánu. Dalším bylo to, že by mohl být turnaj odehrán zcela bez diváků, jako to postihlo řadu jiných akcí. Dalším návrhem bylo i to, že se vše odehraje ne ve Švýcarsku, ale v Rusku, které podalo pomocnou ruku. Nutno říci, že nešlo ani jednou o oficiální návrhy IIHF, ale o různé spekulativní návrhy. A tím posledním, který se aktuálně může jevit jako velmi pravděpodobný je to, že MS v hokeji bude vlivem současných událostí zrušeno.

ZDROJ FOTOGRAFIE: jewelsfromthecrown.com

Lístky prodány, vše je naplánováno

Dnešní jednání Mezinárodní hokejové federace by mělo s největší pravděpodobností přinést už určitý oficiální a také reálný pohled na hokejový šampionát. Přípravy na něho jsou už dávno doslova v plném proudu, a to pokud jde o řadu organizačních věcí. Zapomínat nelze ani na to, že už je prodáno přes 300 tisíc vstupenek, které mají zakoupeny fanoušci doslova ze všech koutů světa, jelikož právě MS v hokeji je pokaždé spojeno s rozmanitou mezinárodní účastí. To vytvoří skvělou atmosféru na každém zápase, ale zároveň to může být i celkem velké bezpečnostní riziko.

Problémy mají i jednotlivé týmy

Opomíjet nelze ani situace z pohledu některých týmů, které se mají MS v hokeji účastnit. Příkladem může být Kazachstán, jehož vláda vydala jasné nařízení, které týmu v podstatě zakazuje zamířit do Švýcarska a zde turnaj odehrát. Stejně na tom je i Itálie, kde je velmi přísná karanténa a přesun hráčů do Švýcarska je také v podstatě nemožný. A nejde jenom o tyto dvě země. Otázkou je, jak tomu bude i v řadě dalších, kde se bezpečnostní situace mění doslova ze dne na den a z volnějšího režimu se přes noc stává tvrdá karanténa.

ZDROJ FOTOGRAFIE: thestar.com

Slovo bude mít i Švýcarsko

Nezapomínejme také na to, že konečné slovo nemusí mít jenom IIHF, které rozhoduje o pořádání, nebo nepořádání. Čáru přes rozpočet může šampionátu udělat i samotné Švýcarsko, které může jednoduše omezit větší akce. Kvůli zákazu akcí nad 1 000 lidí byl zrušen třeba známý ženevský autosalon, a to doslova pár dní před startem. Podobný osud klidně může potkat i tuto sportovní akci, pokud by ze strany IIHF nedošlo ke zrušení.

Jasno o všem by mělo být už po dnešním dni, kdy je naplánované mimořádné jednání, na jehož konci by snad už měla přijít definitivní informace o tom, jak vše bude. Termín konání se totiž blíží a bezpečnostní opatření napříč Evropou jsou stále tvrdší.