Radim Zohorna míří z Boleslavi do Pittsburghu

                   

Hokejový útočník Radim Zohorna se bude stěhovat. Už to nebude v rámci České republiky, jako doposud, ale může se těšit na své první zahraniční angažmá. A zamíří celkem daleko, jelikož podepsal roční dvoucestnou smlouvu s Pittsburghem. To znamená, že po tuzemské extralize, kde působil v několika klubech, zamíří do NHL, kde bude moci naplno ukázat své kvality.

Cesta přes extraligu

Bude to jeho první zahraniční angažmá, jelikož Radim Zohorna doposud působil jenom v rámci české extraligy. Jedná se o odchovance Havlíčkova Brodu, který hrál také za Kometu Brno, a jeho posledním působištěm byla Mladá Boleslav. Z té se tak bude stěhovat do NHL, konkrétně do Pittsburghu.

iZdroj fotografie: regnum.ru

Kvalitní hráč

Radim Zohorna je rozhodně velmi kvalitním hráčem, což potvrdil třeba i nominací do české reperentace, kde hrál v sezoně 2018/2019. Také je třeba podívat se na jeho výsledky z posledního ročníku hokejové extraligy za Mladou Boleslav, kde se mu podařilo nasbírat celkem 10 bodů za vstřelené branky a dále 12 asistencí. Tento bodový příděl získal ve 46 zápasech svého týmu.

iZdroj fotografie: allnews.club

Když se podíváme na jeho celkové statistiky v rámci naší extraligy, je třeba říci, že má na kontě už poměrně slušných 203 zápasů. Během nich se mu povedlo získat celkem 67 bodů. A to 35 bodů za vstřelené branky a 32 bodů za asistence. Když se podíváme na uplynulou sezonu v Boleslavi a porovnáme jeho výkon s čísly za celou dobu svého působení v nejvyšší tuzemské hokejové lize, je třeba říci, že v tomto směru se skutečně činil.

Je to v rodině

Radim Zohorna jako další člen rodiny Zohornů jasně ukazuje, že hokej jednoduše mají v krvi. Jak on, tak i bratři Tomáš a Hynek. Oba dva hrají v KHL a s oběma se také v loňské sezoně setkal v rámci reprezentačního týmu. Nyní už, stejně jako oni, bude mít zkušenost i se zahraničím, konkrétně s NHL. Nutno říci, že Pittsburgh nebyl jediným týmem, který měl o tohoto doposud jenom extraligového hráče zájem. Podle dostupných informací probíhaly jednání s celkem osmi týmy, což jenom potvrzuje, že své kvality určitě má. Teď je jenom ukázat a přesvědčit o nich ostatní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování