Radim Zohorna míří z Boleslavi do Pittsburghu

                   

Hokejový útočník Radim Zohorna se bude stěhovat. Už to nebude v rámci České republiky, jako doposud, ale může se těšit na své první zahraniční angažmá. A zamíří celkem daleko, jelikož podepsal roční dvoucestnou smlouvu s Pittsburghem. To znamená, že po tuzemské extralize, kde působil v několika klubech, zamíří do NHL, kde bude moci naplno ukázat své kvality.

Cesta přes extraligu

Bude to jeho první zahraniční angažmá, jelikož Radim Zohorna doposud působil jenom v rámci české extraligy. Jedná se o odchovance Havlíčkova Brodu, který hrál také za Kometu Brno, a jeho posledním působištěm byla Mladá Boleslav. Z té se tak bude stěhovat do NHL, konkrétně do Pittsburghu.

iZdroj fotografie: regnum.ru

Kvalitní hráč

Radim Zohorna je rozhodně velmi kvalitním hráčem, což potvrdil třeba i nominací do české reperentace, kde hrál v sezoně 2018/2019. Také je třeba podívat se na jeho výsledky z posledního ročníku hokejové extraligy za Mladou Boleslav, kde se mu podařilo nasbírat celkem 10 bodů za vstřelené branky a dále 12 asistencí. Tento bodový příděl získal ve 46 zápasech svého týmu.

iZdroj fotografie: allnews.club

Když se podíváme na jeho celkové statistiky v rámci naší extraligy, je třeba říci, že má na kontě už poměrně slušných 203 zápasů. Během nich se mu povedlo získat celkem 67 bodů. A to 35 bodů za vstřelené branky a 32 bodů za asistence. Když se podíváme na uplynulou sezonu v Boleslavi a porovnáme jeho výkon s čísly za celou dobu svého působení v nejvyšší tuzemské hokejové lize, je třeba říci, že v tomto směru se skutečně činil.

Je to v rodině

Radim Zohorna jako další člen rodiny Zohornů jasně ukazuje, že hokej jednoduše mají v krvi. Jak on, tak i bratři Tomáš a Hynek. Oba dva hrají v KHL a s oběma se také v loňské sezoně setkal v rámci reprezentačního týmu. Nyní už, stejně jako oni, bude mít zkušenost i se zahraničím, konkrétně s NHL. Nutno říci, že Pittsburgh nebyl jediným týmem, který měl o tohoto doposud jenom extraligového hráče zájem. Podle dostupných informací probíhaly jednání s celkem osmi týmy, což jenom potvrzuje, že své kvality určitě má. Teď je jenom ukázat a přesvědčit o nich ostatní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články