Radek Duda bude v Liberci trénovat mladé hokejisty

Zdroj fotografie: 123ru.net

Český hokejista Radek Duda se několikrát v kariéře zviditelnil krom svých hráčských schopností také svými prohřešky. Svou kariéru zahájil v týmu HC Baník Sokolov a následně vystřídal několik klubů.

Mezi ty, kde působil, patřily třeba české týmy Slavia Praha, Sparta Praha, HC Plzeň či HC Energie Karlovy Vary, tak i zahraniční týmy jako Malmö Redhawks ve Švédsku či německý EHC Freiburg.

Zdroj fotografie: ehcf.de

Hokejový útočník nyní oznámil, že by se vrátil do týmu Liberce, ve kterém působil jako hráč v sezoně 2012/2013. Na pozici kouče hokejových dovedností a hlavního libereckého skauta mládeže nahradí Jana Ludviga. Ludvig tuto pozici zastával od roku 2017 a nyní se vrátil zpět do Ameriky, kde předtím působil jako vyhlášený trenér dovedností.

Duda má za sebou několik prohřešků

Mládežnický hokej Bílých Tygrů by dostal silnou a energickou osobnost, která si ve své kariéře prošla několika zvraty. Sám Duda nepopírá, že má v sobě mnoho energie a zápalu pro hru. Když už něco dělá, dělá to naplno. Některé z jeho vypjatých situací, které proběhly médii jsou:

  • po zápase se Slávií dal facku Vladimíru Růžičkovi
  • v roce 2012 odsouzen za napadení důchodce na přechodu pro chodce
  • při přípravném utkání proti Slavii se popral na trestné lavici
Zdroj fotografie: ru.m.wikipedia.org

Práce na druhé straně barikády

Třebaže pro Radka Dudu přijmutí nabídky Liberce může znamenat konec kariéry aktivního hráče, není zcela vyloučena i možnost, že se nadále bude věnovat hraní hokeje za Benátky nad Jizerou. Benátky jsou partnerským klubem Liberce. Aktuálně se ve svých 41 letech chce více než hokeji věnovat své rodině a dětem. Přesto hokeji opustit nechce, protože jak sám říká „Hokej je pro mě náboženství“.

Práci Jana Ludviga uznává a neplánuje vymýšlet změny oproti stavu, který Ludvig v týmu Liberce nastolil. Hráče bude chtít nakazit svou pracovní morálkou a bude se snažit podnítit v nich touhy splnit si své sny skrze hokej.