Prožíváme nejtěžší období za šestnáct let, co jsem v klubu, říká majitel a kouč Komety Zábranský

                   

Vyprodaná brněnská hala Rondo patří každoročně mezi největší strašáky extraligových mužstev. I díky atmosféře v jedné z nejnavštěvovanějších arén v Česku Kometa dvakrát v posledních pěti letech dosáhla na mistrovský titul. Vinou omezené návštěvnosti z důvodu koronaviru je však téměř jisté, že téměř osmitisícový stánek nebude moci být naplněn. „Samozřejmě je to pro nás obrovská rána,“ řekl pro klubový web majitel a trenér Komety Libor Zábranský.

„Situace se vyvíjí opravdu každým dnem a se spoustou věcí se musíme smířit jako s faktem. Co mě trápí nejvíc? Ekonomika. Celý profesionální sport, nejenom hokej, nejenom Kometa, se neobejde bez přímé podpory vlády,“ přiznává Zábranský, který do Komety vstoupil po ukončení hráčské kariéry v roce před šestácti lety.

„Může to dopadnout jednou velkou katastrofou. Musí se začít vést jednání a konat. Každého majitele samozřejmě zajímá udržitelnost ekonomiky a chod klubu – to je pro mě a náš klub priorita číslo jedna,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno
(twitter.com/HCKometa)

Zábranského trápí zejména ztráty způsobené nenaplněním kapacity brněnské arény. „Vznikly nám i obrovské ztráty ze zrušených koncertů, a když si vezmete, že provoz haly nás stojí 23 milionů ročně a nebudeme moct využívat její kapacitu a na samotný provoz si vydělat, tak máme obrovský problém,“ přiznává. „Naštěstí se nám daří jednání s partnery klubu, ale to, že nemůžeme mít vyprodáno, je pro nás velká komplikace,“ dodává.

Podle trenéra, majitele i generálního ředitele brněnského klubu by se měla zvážit varianta posunutí soutěže, aby se udělalo maximum pro to hrát před co nejvyšším možným počtem diváků. „Samozřejmě vzniká otázka, zda to má nějaký význam, protože koronavirus tady je, bude a asi jen tak nezmizí. I my chceme udělat všechno pro to, abychom hráli před plným hledištěm,“ uvedl. „Na druhou stranu máme nasmlouvané partnery, reklamy na ledě, na mantinelech a další povinnosti. Nemůžeme si z tohoto důvodu dovolit nehrát,“ ví.

„Možná se teď v plné nahotě ukazuje, jak je v Česku sport dlouhodobě a historicky zanedbávaný,“ zhodnocuje Zábranský. „Musíme začít řešit profesionální sport jako celek, aby přežil, abychom se dál mohli starat o mladé hráče, vychovávali reprezentanty a připravovali hokejisty do velkého hokeje. Pokud profesionální sport nebude, můžeme zapomenout, že bude fungovat národní tým a celková výchova mládeže. Z mého pohledu prožíváme v Kometě nejtěžší období za těch šestnáct let, co jsem v klubu,“ řekl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?