Problém pro Pardubice. Reprezentační útočník Kousal měl pozitivní orientační test na kokain

                   

Hokejové Pardubice mají další problém. Po neuspokojivých výsledcích a kontroverznímu odchodu trenéra brankářů přichází další rána. Podle informací Mladé fronty DNES odhalil při silniční kontrole orietnační test na drogy přítomnost kokainu u jednoho z klíčových útočníků Východočechů Roberta Kousala. Třicetiletého reprezentanta dočasně vedení Dynama vyřadilo z kádru, v případě potvrzení krevními testy pak bude jeho angažmá ukončeno. 

Podle iDnes.cz Kousala v úterý po přestupku u čerpací stanice ve Starém Hradišti zastavila hlídka, která se rozhodla pro otestování třicetiletého útočníka na přítomnost návykových omamných a psychotropních látek. Orientační test byl pozitivní na přítomnost kokainu, Kousal se poté podrobil i krevnímu testu, jehož výsledky jsou zatím neznámé.

i(zdroj: screenshot youtube.com, O2 TV Sport)

Dvojnásobnému extraligovému šampiónovi může hrozit zákaz řízení v délce 6 až 12 měsíců, pokuta 2,5 až 20 tisíc korun a v krajním případě k vězení.

„Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR Robert Kousal nebude u mužstva,“ uvedl v prohlášení člen představenstva a sportovní ředitel klubu Dušan Salfický. „Jakmile bude jasné stanovisko Policie ČR, dáme oficiální vyjádření, jak budeme situaci řešit,“ dodal. Výsledky krevních testů budou známy do dvou týdnů.

Pardubická ofenziva v problémech

Podle vyjádření majitele klubu Petra Dědka na Twitteru bude v případě potvrzení krevních testů ukončeno Kousalovo dvouleté angažmá v pardubickém dresu. „Pokud se oficiálně prokáže pozitivní test na drogy, okamžitě s ním ukončíme smlouvu,“ napsal Dědek. Kousal přitom patřil v loňské sezóně k nejproduktivnějším hráčům Východočechů a v 42 utkáních zaznamenal 33 kanadských bodů za 10 branek a 23 asistencí.

Právě ofenzíva patří v současonosti mezi největší slabiny Pardubic. O vynucené pauze navíc pověsil brusle na hřebík kapitán mužstva Tomáš Rolinek. Těšně před restartem soutěže pak opustil červenobílé barvy i Martin Kaut, který své hostování přesunul do švédského Modo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články