Přišel jako hvězda, boj o titul ale sledoval z tribuny. Proč se Bakoš na jaře v Třinci neprosadil a jaké má plány?

Na začátku kalendářního roku přicházel do Třince jako výrazné ofenzivní posílení, přesto zisk mistrovského titulu sledoval jen z tribuny. Nyní chce slovenský kanonýr naplno ukázat své přednosti.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

S Libercem vybojoval extraligový titul. Následně se prosadil jak v čínském Kunlunu, tak v ruském Spartaku Moskva, Admiralu Vladivostok nebo Soči. Slovenský reprezentant Martin Bakoš proto přicházel v lednu letošního roku do Třince jako výrazná podpora do útoku. Přesto se do hvězdného kádru nedokázal prosadit. V základní části zasáhl jen do jedenácti utkání, v play-off přidal další dva starty.

Přišel jsem do Třince s trošku jinou vizí a představou. Vlastní jméno si v hokeji člověk dlouho buduje, a i proto pro mě bylo těžké přijmout roli, kterou jsem tady dostal. Bylo to poprvé, kdy jsem se dostal do podobné situace,“ přiznal na stránkách klubu Bakoš, který přesto novou roli zkousnul. „Kolem sebe jsem viděl obrovsky silný tým, proto jsem se své pocity snažil nedávat najevo a makal jsem spolu s hráči, třebaže jsem moc šancí nedostal,“ vzpomíná rodák ze Spišské Nové Vsi.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Přesto se na jaře rozhodl podepsat s Oceláři víceletou smlouvu a pod novým trenérem Zdeňkem Motákem se chce naplno ukázat. „Vím, co dokážu, kde všude a jak jsem hrál. Možná si fanoušci říkají, že bych se teď měl konečně ukázat. Já je úplně chápu, ale tím se nechci svazovat. Jediné, co můžu říct, že se na tuhle novou výzvu těším,“ burcuje dvaatřicetiletý útočník, který se na působení pod bývalým trenérem Olomouce nebo Vítkovic těší.

Bakoš: Moták se o nás zajímá i po tréninku

Uvědomuje si, že úspěch je o komunikaci a o tom, aby se každý z nás v týmu cítil dobře. K tomu je samozřejmě potřeba i vyhrávat,“ nastiňuje s tím, že mu vyhovují také Motákovy tréninkové metody. „Když se trénuje, je tady trenér a pod ním hráči, kteří jedou na doraz. Když ale trénink skončí, trenér se o nás zajímá. Ptá se, jak jsme na tom, jak se nám daří doma, protože i to je důležité. A on nás chce znát,“ zakončil Bakoš.

Martin Bakoš chce v nadcházejícím ročníku výrazně navýšit svou statistiku 189 extraligových startů, ve kterých nasázel 54 branek a u dalších 63 asistoval.

Dokáže být v nadcházejícím ročníku Martin Bakoš výraznou tváří Ocelářů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní