Přijde Petr Mrázek o pozici jedničky?

i Foto: findgroundmates.com
                   

Když se fantom letošního play-off zámořské nejvyšší soupeře během předešlého kola zranil, většina fanoušků Caroliny Hurricanes se obávala, že bez jeho skvělých zákroků cesta za ziskem Stanley Cupu předčasně skončí. To ale ale nakonec nepotvrdilo, protože zkušený Curtis McElhinney odvedl v brankovišti skvělou práci a dlouho se spekulovalo, jestli se Mrázek po návratu z marodky opět postaví mezi tři tyče. V sérii proti Bostonu Bruins zatím české želízko v ohni opravdu zastává výsostní postavení, nicméně první dva zápasy mu určitě nevyšli podle jeho představ. Přijde kvůli nepovedeným momentům o post jedničky?

Ztratil Mrázek své kouzlo?

Petr Mrázek se v aktuálně probíhající nadstavbě NHL stal hlavním strůjcem nečekaných úspěchů Caroliny, která se do play-off dostala poprvé po deseti letech půstu. Na jeho famózních zákrocích si vylámali zuby střelci Washingtonu Capitals v čele s ruským tornádem Alexandrem Ovečkinem. Poté si hokejisté Hurricanes poradili také s New York Islanders, kde se český brankář ovšem hned ve druhém utkání poranil a následkem toho pustil do svatyně staršího kolegu Curtise McElhinneyho.

Carolina má oproti ostatním týmům v zámoří výhodu, že disponuje naprosto vyrovnanou gólmanskou dvojicí, protože i pětatřicetiletý veterán předváděl skvělé zákroky, jimiž určitě zamotal trenérům hlavu pro momentálně probíhající sérii s Bostonem. Vyléčený Mrázek nakonec dostal před týmovým rivalem přednost, ale po prvních dvou zápasech musel odcházet z kluziště s pořádnou náloží, kterou sotva unesl. Nejdříve od střelců Bostonu schytal pět průstřelů a ve druhém duelu dopadl úplně stejně, protože poslední šestý gól padl do prázdné branky.

Žádná chyba nepřišla, ale zázrak také ne

Ačkoli se v inkriminovaných momentech nedalo se střeleckými pokusy soupeře pranic dělat, frustrace českého rodáka musí být obrovská. Z pohledu statistik Mrázek propustil deset střel z 52 pokusů, což opravdu není zrovna lichotivá bilance pro celý tým, který by rád nakoukl do finále play-off. Sám brankář své nezdary komentoval novinářům takto:

„Musím chytit víc puků než dnes, to je jasné. Musím se zlepšit ve všem. Je to 0:2. Už jsme v takové situaci byli. Víme, čeho jsme doma schopni. Teď se musíme z této prohry oklepat, hodit ji za hlavu a soustředit se na další utkání.“

Dostane ovšem ještě šanci více puků pochytat? Kvůli nepříznivému vývoji série se v zámoří začalo spekulovat o tom, že by pro další klání mohl opět přenechat místo v brance staršímu kolegovi, jemuž se v zaskakující roli nevedlo vůbec špatně. A pokud by opravdu nastoupil, podaří se mu družině kolem Davida Pastrňáka a Davida Krejčího vzdorovat lépe? Prvně jmenovaný si proti Carolině zatím připsal jeden bod za gólovou asistenci, ten druhý a zkušenější získal o jeden bod více. Česká stopa tedy zatím ani zdaleka není taková, jakou bychom od velkých tuzemských jmen čekaly.

Foto: findgroundmates.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články