Přichází další zlatý věk hokejové Sparty? Soupeře v přípravě zatím drtí

Hokejová Sparta si zřejmě vzala příklad z tamního fotbalového klubu a rozhodla se do nového ročníku vstoupit naprosto odlišně. Změnilo se téměř kompletně celé vedení, kádr se také dočkal značného množství velkých odchodů a nových posil. Na rozdíl do svého fotbalového protějšku ovšem můžeme s jistotou tvrdit, že hokej ve Spartě konečně začíná dávat smysl. Úvodní utkání přípravy před startem Extraligy zatím napovídají, že do hry o titul pravděpodobně vstoupí další hráč, kterého musejí brát české kluby v potaz. Přesvědčila se o tom již Slavia i Karlovy Vary. Oba dva celky odjeli s Holešovic s pořádným nákladem inkasovaných branek. Stane se ze Sparty opět nepřemožitelný hegemon České republiky?

Dva zápasy, dvě drtivé výhry!

Sparta posílená hned několika novými tvářemi v čele s Markem Kvapilem, Vladimírem Růžičkou mladším, Martinem Dočekalem a mnohými dalšími nastoupila proti městskému rivalovi na domácí půdě a diváci se nestačili divit, jaký herní koncert na ledovém kluzišti předvedla. Výsledek 5:0 ostatně mluví za vše. Sešívaní si v podstatě ani neškrtli, počet jejich střel na branku byl až žalostný.

Kritické hlasy mohly v té chvíli namítat, že není na místě dělat ukvapené závěru, že se hráči Sparty třeba jen výjimečně „dobře vyspali“. Následný zápas s Karlovými Vary ovšem jasně ukázal, že síla holešovického celku nebyla náhodná. Vary odjely z Tipsport arény s ještě větší náloží než v předchozím případě Slavia. Od svého soupeře inkasovala neskutečných osm branek a pouze jedním gólem se snažila výsledek alespoň částečně korigovat.

Martin Dočekal ví, že sezóna jako taková může být jiná

Druhému skvělému výsledku byl přítomen právě jeden z nových hokejistů v kádru Sparty Martin Dočekal, pro kterého je aktuální oblékání do rudého dresu naprostou premiérou v kariéře. Předtím totiž dlouhých sedm extraligových sezón hrával v konkurenční Kometě Brno, za což si ho jeho noví spoluhráči neustále dobírají. Je tak po Vladimíru Růžičkovi mladším dalším „přeběhlíkem“, jenž byl propírán v médiích. On byl po skončení zápasu vyzpovídán redaktorem deníku iSport, kterému sdělil své hodnocení zápasu s Karlovými Vary:

„Je to příprava, napadalo nám to tam. I když to výsledkově nevypadá, Vary nás prověřily slušně, líp než Slavia. Přijel extraligový tým v plné sestavě. Čekal jsem od nich lepší výkon, nebylo to od nich to pravé. Jindy skvěle bruslí, vysoko napadají. Dneska to nepředváděli. Nám tam ale na druhou stranu popravdě spadlo, na co jsme sáhli.“

Řeč přišla samozřejmě i na jeho pocity po premiéře v novém působišti. Redaktorovi zmíněného deníku je popsal následovně:

„Musím přiznat, že první střídání jsem byl trochu nervózní. Věkem ale člověk získá nějaké zkušenosti, ta nervozita už není taková, rychle opadne. Víte co a jak, jak to máte hrát. Navíc to byl jen přípravný zápas. V lize by to bylo jiné. Myslím si ale, že v pohodě. Odvedli jsme dobrou práci a výsledek 8:1 tomu odpovídá.“

Foto: stwity.com