Další přesun do zámoří. Litvínovský talent podepsal smlouvu s kanadským klubem

Patří k největším současným talentům litvínovského hokeje, zároveň je také oporou reprezentace do sedmnácti let. Nyní míří útočník vstříc nové výzvě do Kanady.

i Zdroj fotografie: HC Verva Litvínov
                   

Teprve sedmnáctileté útočné eso mládežnických týmů Litvínova míří do zámoří. Žateckého rodáka Jana Šprynara si v letošní draftu juniorské organizace Canadian Hockey League vyhlédl celek Rimouski Océanic. „První náznaky jsem měl již v lednu od dvou týmů,“ přiznal na stránkách klubu odchovanec lounského hokeje, který s v uplynulém ročníku připsal ve své kategorii ve 30 startech 34 branek a u dalších 35 asistoval.

Největší zájem měli nakonec Rimouski, ale dokud to nebylo černé na bílém, moc jsem to neprožíval. Poté jsem byl samozřejmě velice rád. Je to takový menší splněný sen, v Kanadě je to úplně jiný svět a chtěl bych to tam zkusit,“ dodává Šprynar, který zvažoval také setrvání v Česku a čekání na extraligovou šanci. Nakonec však podle něj rozhodlo lákadlo v podobě výraznějšího rozvoje v zemi s javorovým listem na vlajce.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Trochu jsem o tom přemýšlel, letos by se mi možná povedlo nakouknout i do extraligy. Nicméně nakonec jsem se rozhodl pro Kanadu, protože mě to může posunout ve všech směrech kupředu. Ať už hokejově, kde dostanu na ledě více prostoru nebo osobně, například v jazyce,“ míní a jedním dechem dodává, že mu nevadí ani užší kluziště, na kterém celky kanadské CHL nastupují.

Šprynar: Chci se za mořem ukázat

Mně osobně užší hřiště vyhovuje. S nároďákem jsme hráli na užších kluzištích a bylo to super. Mám rád rychlý hokej, takže se na to těším,“ podtrhuje Šprynar, který se v týmu Rimouski Océanic setká také s dalším talentovaným Čechem. Tím je devatenáctiletý brankář Patrik Hamrla, který byl v loňském ročníku draftován ve třetím kole Carolinou Hurricanes. „Když proběhl draft, tak mě v týmu přivítal právě Patrik,“ podotkl útočník.

iZdroj fotografie: Samppa Toivonen / Finnish Ice Hockey Association

Zrovna dnes ráno jsme spolu hodinu volali. Ptal jsem se ho, jak to v Rimouski chodí a na další věci, co mě zajímaly. Tímto bych mu za pomoc chtěl poděkovat,“ doplňuje s tím, že by rovněž rád prošel draftem do nejprestižnější světové hokejové organizace. „Zatím je to daleko, ale draft samozřejmě vnímám, bylo by to skvělé. Každopádně se teď soustředím na první sezónu za mořem. Chci se tam co nejvíce ukázat a poté teprve uvidíme, jestli po mně někdo sáhne,“ zakončil Šprynar.

Je lepší volbou čekat na extraligovou šanci nebo zamířit do kanadské juniorské soutěže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší