Brankářské přestupové šachy. Rytíři Kladno a Bílí Tygři Liberec hlásí posily ze Sparty

Extraligové celky i po startu letní přípravy nadále získávají nové hráče. Výrazné posílení mezi tři tyče hlásí Bílí Tygři z Liberce, brankářský post vyztuží také kladenští Rytíři.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Hokejovou Spartu opouští hned dva brankáři, kteří posílí další extraligové celky. Na hostování do Kladna míří čtyřiadvacetiletý gólman Adam Brízgala, který uplynulý ročník strávil v prvoligové Porubě. Pro odchovance sparťanského hokeje však nepůjde o první působení v dresu Rytířů. Ve středočeském klubu již působil v letech 2018, 2019 a poté v předminulém ročníku.

Jsem rád, že budu působit v extralize a v týmu, kde to dobře znám. Kladno o mě mělo velký zájem, za což jsem byl moc rád,“ uvedl na stránkách kladenského klubu Brízgala, který bude chtít rozšířit svou sbírku pěti extraligových startů. Přesto zná svou roli v tandemu se stávající jedničkou Rytířů Landonem Bowem. „Vracím se s tím, že přicházím v pozici dvojky,“ nezastírá mladý brankář, který krátce působil také v zámoří.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Věřím však, že nějaké zápasy odchytám a bude velmi záležet na tom, jak se mi povedou, abych se popral o šanci chytat dál. Bude to také jiné, protože budu s týmem celou sezónu. Tenkrát (v ročníku 2019/20) jsem byl u Rytířů střídavě z Ústí, teď jsem ale dostal větší šanci a chci ji využít,“ nastínil bývalý hráč Ústí nad Labem nebo českobudějovického Motoru.

Neužil míří do Liberce

Změnil se pochopitelně hlavně zimák. To je patrné na první pohled zvenku. Momentálně probíhá letní příprava, kterou vede stejný kondiční trenér. I spoustu kluků znám, za což jsem rád,“ zakončil Brízgala. Pražskou Spartu opouští spolu se sedmadvacetiletým brankářem Jakubem Neužilem, který v uplynulém ročníku devětkrát nastoupil za Spartu. Většinu ročníku však strávil na hostování v Litvínově a v Sokolově.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Nyní bude Neužil oblékat dres libereckých Bílých Tygrů, se kterými podepsal roční smlouvu s opcí. „Dlouhodobě odváděl vynikající výkony v Chance lize a v posledních dvou sezónách pak plnil roli dvojky v extralize. Je to brankář, který se díky výbornému čtení a předvídání hry skvěle pohybuje. Před Kubou stoji nova výzva a jsem přesvědčený, že společnou prací dokážeme jeho level hry posunout zase o stupeň výš,“ uvedl pro liberecký web kouč brankářů Martin Láska.

Prosadí se Adam Brízgala na Kladně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení