Blesková zahraniční posila míří do Mladé Boleslavi

Ani hokejová Mladá Boleslav nezůstává v posilování svého kádru před klíčovou částí ročníku pozadu. Do města automobilů míří kanonýr ze Švédska.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Jedenácté místo, čtyřicet bodů a náskok pouhých dvou bodů na poslední Kladno. Hokejovou Mladou Boleslav čeká náročný závěr základní části extraligového ročníku, vedení klubu z města automobilů se proto rozhodlo přivést novou posilu. Kádr trenéra Ladislava Čiháka povzbudí švédský útočník Tim Söderlund, který přichází po rozvázání smlouvy v domovském Djurgårdens IF. Podle sportovního šéfa Bruslarů Martina Ševce šlo o bleskovou akci.

Dostal jsem na Tima tip a pět zápasů ho sledoval. Nebyl spokojený se svým vytížením v Djurgårdens, na transferu sem k nám jsme se domluvili za necelé tři dny,“ nastínil Ševc na stránkách klubu. „Věřím, že jeho styl bruslení a vedení kotouče přinese čerstvý vítr do našich řad i do našich přesilových her,“ doplnil s tím, že Söderlund podepsal v klubu smlouvu do konce aktuálního ročníku s příslibem další možné spolupráce v případě spokojenosti.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Čtyřiadvacetiletý Švéd, který si zatím v ročníku připsal 14 kanadských bodů ve 29 utkáních, se na novou výzvu těší. „Přiznávám, že je to všechno poměrně rychlé. Nebudu lhát. Chvilku bude trvat všechno vstřebat. Ale na druhou stranu jsem rád. Někdy je lepší udělat věci rychle. Tady zatím všechno působí dost dobře,“ doplňuje s tím, že jeho cílem je využít naplno svou rychlost a kreativitu ke zvýšení produktivity.

Söderlund: Tlak si nepřipouštím

Nový hráč má přinést něco nového, takže nechci úplně koukat na to, co bylo. Chci se soustředit na svůj výkon a týmu pomoci. Tlak si nepřipouštím,“ dodává bývalý mládežnický reprezentant své země, který dříve působil v týmech AHL Rockford IceHogs, Bakersfield Condors a ECHL Wichita Thunder a Indy Fuel. Nyní se těší na kvalitu tuzemské nejvyšší soutěže, která je podle něj podobná švédské lize.

Slyšel jsem, že zdejší liga je kvalitní, odehrávají se zde zajímavé zápasy plné zvratů, kdy slabší dokáží překvapit silnějšího. Respektive je složité odlišit, kdo je silnější a kdo slabší. A styl hokeje je podobný tomu švédskému,“ dodává pro klubový web Söderlund, který by se mohl objevit v sestavě Mladé Boleslavi již dnes. Bruslaře čeká od 17:30 důležitý duel proti Karlovým Varům.

Dokáže Söderlund pozvednout Mladou Boleslav?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články