Posila jako hrom! Sparta ulovila českého reprezentanta se zkušenostmi z NHL

Pražská Sparta nadále vyztužuje kádr pro nadcházející ročník. Rudé barvy bude nově oblékat reprezentační opora, která si zahrála i kanadskoamerickou NHL.

i Zdroj fotografie: New Jersey Devils
                   

Jeho jméno není potřeba hokejovým fanouškům představovat. Třicetiletý obránce Vojtěch Mozík patří mezi reprezentační stálice, v dresu národního týmu odehrál více než pět desítek utkání a zasáhl i do posledního olympijského turnaje. Zkušený bek se po osmi letech strávených v zahraničí vrací do tuzemské extraligy, kde bude oblékat dres pražské Sparty. „Doufám, že dosáhneme co největších úspěchů,“ burcuje na stránkách klubu.

Mozík má za sebou úspěšné dvouleté působení ve švédském Rögle BK s nímž triumfoval i v hokejové Lize mistrů. Někdejší hráč Admiralu Vladivostok, Kunlunu, Vityazu Podolsk nebo New Jersey Devils přiznává, že návrat do Čech jej dlouho lákal. „Lákal. Hodně jsme se nacestovali. Z tohoto hlediska to pro nás bude velká pozitivní změna, na kterou se hodně těším,“ dodal statný obránce, který naposledy slavil extraligový titul v dresu Plzně.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Obdobný úspěch by rád zopakoval i v rudém dresu. „To by určitě bylo krásné. Uděláme všechno pro to, aby se to povedlo. Jak už říkal hlavní trenér, kvalitních týmů je v extralize spousta a bude to velice těžké. Na Spartě je ale kádr vždy kvalitní a budeme útočit na nejvyšší cíle,“ doplnil Mozík, jehož angažování si pochvaluje i šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek. Bojovný bek, který podepsal dvouletou smlouvu, podle něj bude patřit mezi opory.

Hlinka: Bude přínosem

Vojta Mozík je velice kvalitní bek, hrál spoustu let v prestižních evropských soutěžích, to hovoří za vše. Ještě více zpevní naši defenzivu,“ uvedl. „Je to už druhý pravák, kterého do defenzivy přivádíme. Vojta má zkušenosti z reprezentace, má spoustu zkušeností, vyhrál extraligu i CHL. Věřím, že bude přínosem,“ doplnil sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka s tím, že Mozík je náhradou za Stefana Warga, který klub opouští.

Třicetiletý bek tak bude chtít v nadcházejících měsících rozšířit svou sbírku 197 extraligových startů, v nichž zaznamenal 22 branek a 34 asistencí. Dalších 188 startů přidal v KHL, ve Švédsku nastoupil ke 150 zápasům a v NHL zasáhl do sedmi klání. „Vím, že na Spartu chodí hodně fanoušků. Přes deset tisíc lidí už je fakt hodně. Doufám, že se nám bude dařit a pobavíme je dobrým hokejem,“ zakončil.

Bude Vojtěch Mozík pro Spartu přínosem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články