Poruba si brousí zuby na extraligu. Přivedla exreprezentanta Voráčka, na cestě je i posila z Ruska

Tomáš Voráček v reprezentačním dresu. (zdroj: sportgym-ostrava.cz)

Přesto, že příští ročník je pro extraligová mužstva nesestupový, vzhledem k rozšíření soutěže znamená vstupenku pro nejlepší mužstvo druhé nejvyšší soutěže. Právě o ni bude bojovat i RT Torax Poruba, který hlásí další posilu. Roční smlouvu podepsal bývalý reprezentační bek Tomáš Voráček, na zkoušku pak přichází ukrajinský mistr Nikita Novikov.

„Tomáš Voráček je zkušený bek, odehrál skoro pět stovek zápasů v extralize, zahrál si v KHL a svou práci obránce prokazoval také v reprezentaci,“ komentoval příchod třicetiletého obránce generální manažer klubu Pavel Hinner.

Tomáš Voráček v dresu Mladé Boleslavi. (zdroj: twitter.com/bkboleslav)

Ostravský rodák v loňské sezóně vystřídal hned tři elitní mužstva. Sezónu začal v hradeckém Mountfieldu, kde odehrál čtyři utkání, pak se přesunul do kádru Plzně. Poté ho získaly Pardubice, kterým pomáhal zachraňovat extraligovou příslušnost. „Slibujeme si od něj především jistotu a předání zkušeností v našich zadních řadách,“ přiznal Hinner.

Voráček celkem v nejvyšší soutěži odehrál třináct sezón, ve kterých nasbíral 463 startů. Důrazný zadák si zahrál i Kontinentální hokejovou ligu, kde v dresu Slovanu Bratislava nastoupil padesátkrát. Vysloužil si i pozvánku do národního týmu, za který odehrál dvacítku utkání.

Na zkoušku přichází i dvaadvacetiletý ruský forvard Nikita Novikov. Rodák z Omsku, který působil i v nižších juniorských kanadských soutěžích, vyhrál před dvěma lety s Donbassem Donetsk ukrajinský titul.

Lotyšský reprezentant i finský střelec

Poruba již dříve přivedla zvučné posily. Z Litomeřic přišel finský kanonýr Markus Korkiakoski. Ten zaznamenal ve třetí nejvyšší soutěži za dvě sezóny 114 kanadských bodů ve stovce utkání a vysloužil si místo v porubském dresu. Útočnou sílu by měl zvýšit i zkušený Lukáš Endál z českobudějovickém Motoru nebo Petr Stroukal, který v uplynulém ročníku patřil mezi nejproduktivnější hráče Chomutova.

Nová posila Poruby Ervins Muštkovs. (zdroj: alchetron.com)

Ostravský klub posiloval i mezi třemi tyčemi. Z lotyšské Rigy dorazil Ervīns Muštukovs, který za lotyšskou reprezentaci nastoupil i k utkáním mistrovství světa. „Od Ervinse si slibuje přínos tolik cenných zkušeností od hráče mezinárodních kvalit,“ řekl k jeho příchodu generální manažer Pavel Hinner. „Ve svých letech je velice silným a platným brankářem, o nějž můžeme opřít výkony celého týmu,“ dodal.