Pokračování hokejové extraligy v nedohlednu. Věřím, že brzy se to rozjede, doufá třinecký útočník Růžička – SportyŽivě

Pokračování hokejové extraligy v nedohlednu. Věřím, že brzy se to rozjede, doufá třinecký útočník Růžička

                   

Rozjetí hokejové extraligy, stejně jako dalších profesionálních soutěží, je stále v nedohlednu. Přesto, že se v minulém týdnu spekulovalo, že česká nejvyšší soutěž by se mohla při přísných hygienických opatřeních znovu rozjet, výměna v křesle ministra zdravotnictví všechna jednání přerušila. „Vidíme jen to, že se od pátku nic nepohnulo a celé se to opět zmrazilo,“ řekl pro iDnes.cz ředitel extraligy Josef Řezníček. 
Když před měsícem a půl hokejisté třineckých Ocelářů nastupovali v Litvínově ke svému teprve druhému vystoupení v extraliové sezóně, netušili, že bude na dlouhou dobu poslední. Vláda profesionální soutěže odložila na neurčito i přesto, že jak fotbalové, tak hokejové kluby musely dodržovat přísná pravidla.

„Vydržme tohle období,“ burcoval před několika dny fanoušky pro hcocelari.cz třinecký střelec Martin Růžička. „Moc dobře vím, že to není lehké jak pro nás hráče, tak ani pro fanoušky. Je tam spousta nejistot, které člověk neovlivní. Doufám, že začneme brzy hrát, protože nám hokej chybí,“ pokračuje.

Přesto po téměř čtyřiceti dnech bez odehraného utkání neztrácí naději. „Věřím, že brzy se to rozjede. Většina týmů už nákazou prošla, proto by neměl být problém pokračovat. Nejsme pány situace, ale připravíme se tak, jak nám to aktuální stav dovolí. Snad to odstartuje co nejdřív a budeme mít znovu radost z hokeje,“ dodal.

iMartin Růžička v dresu národního týmu. (zdroj: reuters.com, Maxim Shemetov)

Právě třinečtí Oceláři se rozhodli vyzrát na uzavření hokejových hal a trénují o jedenáct kilometrů na sever, v polském Těšíně. Tam sami hokejisté dojíždějí vlastními vozy, přesto striktně dodržují zákaz shlukování. LNa místě už máme od kustodů připravenou veškerou výstroj. Kustodi teď toho mají hodně a patří jim díky za to, jak se o nás starají. Jsem rád, že tuto možnost máme, protože pro hokejistu je led alfou a omegou,“ dodal pro hcocelari.cz Růžička.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 169 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit