Další zajímavé jméno pro Pardubice. Po deseti letech se do Dynama vrací dvojnásobný šampion

Má na svém kontě více než sedm stovek extraligových utkání, vybojoval také dva mistrovské tituly. Nyní se pětatřicetiletý útočník vrací do mateřského klubu.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Rodák z Pardubic pomohl svému mateřskému celku získat v letech 2010 a 2012 poslední dva mistrovské tituly. Posléze zamířil ke třineckým Ocelářům, Mountfieldu a do brněnské Komety. Nyní se známé jméno v podobě centra Daniela Rákose vrací na východ Čech. „Poté, co jsem nečekaně skončil v Brně, jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo,“ komentoval návrat pro klubový web Rákos.

Měl by působit zejména v roli mentora pro pardubický B-tým, který bude od nového ročníku působit ve druhé nejvyšší soutěži. Bude to pro mě něco nového. Už mám nějaký věk a těším se na to, že budu s mladýma klukama a že mě také něčím obohatí,“ dodal Rákos, který však může nastoupit také za extraligový celek. „Uvidíme, jak to dopadne. Doufám, že jsem neřekl poslední slovo a že třeba, když by se mi dařilo, tak bych si mohl za áčko zahrát,“ věří.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Zkušený útočník je již třetím navrátilcem do Pardubic, který pomohl k zisku posledního titulu před deseti lety. Východočechy dříve posílili Tomáš Zohorna a Lukáš Radil. „To byly super roky, měli jsme tu bezva partu a vždycky si to sedlo tak, jak mělo,“ vzpomíná Rákos. „Určitě by bylo super si s nimi zase zahrát. Bylo by hezké, kdyby se ta naše stará garda zase oprášila. Bude asi záležet na mých výkonech. Určitě je to ale lákavé a líbilo by se mi to,“ nezastírá extraligová stálice.

Dědek: Chance liga jako mezistupeň

Rezerva Pardubic před několika týdny převzala licenci do Chance ligy od Vrchlabí. Cílem vytvoření B-týmu je podle majitele Petra Dědka zejména budování budoucího jádra extraligového mužstva skrze souhru mladíků. Mužstvo, které povede jako hlavní kouč David Havíř spolu s Janem Starým, bude nastupovat v nedaleké Chrudimi a mělo by průběžně kooperovat s prvním týmem.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Už teď, při diskusích s realizačními týmy ohledně skládání kádrů, se nám nabízí mnoho možností. Spousta mladých hráčů využije starty v Chance lize jako potřebný mezistupeň na cestě do velkého hokeje. Postupem času by právě tato skupina hráčů mohla tvořit jádro budoucího A týmu,“ uvedl před časem Dědek.

Jak si povede rezerva Pardubic v Chance lize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články