Plekanec o trenérské štaci po konci kariéry: Bylo to hodně rychlé, ale je to super

Před několika týdny ukončil hokejovou kariéru, přesto okusí milovaný sport v jiné roli. Koho bude legendární útočník Tomáš Plekanec trénovat?

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

Až letos pověsil jednačtyřicetiletý hokejista Tomáš Plekanec brusle na hřebík. Legendární kanonýr, který v kariéře prošel Torontem Maple Leafs, Montrealem Canadiens či kladenskými Rytíři, však bez hokeje dlouho nezůstane. Kývnul totiž na nečekanou nabídku ze strany národního týmu, který se připravuje na světový šampionát v Praze a Ostravě v příštím roce. Domácí celek by měl po boku hlavního kouče Radima Rulíka jako asistent.

Bylo to hodně rychlé, ale je to super,“ přiznal pro Radiožurnál Sport s tím, že je za nabídku vděčný. „Jsem nadšený, že přišla nabídka od trenérského štábu, který tam je. Mají za sebou úspěch z juniorky a je perfektní, že si mě vybrali a můžu tam s nimi působit,“ doplňuje Plekanec podle něhož je role kouče výrazně odlišná i časově. „Času mám víc, ale samozřejmě je to o cestování a sledování kluků, kteří jsou adepty na nominaci na turnaj. Cestování tam určitě je, ale není to takové, jako když jsem hrál,“ uvedl.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Jak sám přiznává, jeho role v týmu je spíše poradní. „Je to o tom, že když vidím nějaké postřehy na ledě, tak to předat trenérovi. Vše je o diskusi, protože víc očí víc vidí. V tomhle je ta moje role a je to pro mě skvělá zkušenost vidět, jak trenér Radim Rulík pracuje, a pomáhat v postřezích,“ těší Plekance, který by rád v nadcházejících měsících získal nejvyšší trenérskou licenci. Trénování by se totiž rád v další části hokejového života nadále věnoval.

Plekanec: Uvidíme, jestli mě to bude bavit dál

Vždycky mě to bavilo, už když jsem hrál v Americe,“ míní útočník, jenž v zámoří strávil téměř dvě dekády. Během nich často pozoroval jednání slavných trenérů. „Ke konci kariéry v Kanadě mě bavilo sledovat trenéry, jak se chovají, reagují na situace a jak se chovají na střídačce. Jak vysvětlují systémy hráčům. Když jsem vrátil na Kladno, tak to bylo podobné a zajímalo mě to. Baví mě se s klukama bavit o herních činnostech, vždy mě to naplňovalo. Uvidíme, jestli mě to bude bavit dál, je to začátek,“ zakončuje Plekanec.

Bude Tomáš Plekanec dobrým trenérem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články