Dynamo Pardubice hlásí další velkou posilu. Východočeši získali kapitána Karlových Varů

Kádr Východočechů je pořádně našlapaný, teď ale Dynamo Pardubice ulovilo další velkou posilu. O koho jde? O kapitána Energie Tomáše Vondráčka.

i Zdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary
                   

Nyní už bývalý kapitán karlovarské Energie nejde do neznámého prostředí, za Dynamo Pardubice nastupoval už v sezonách 2017/18 a 2018/19. Obě ale dokončil v Kometě, se kterou vybojoval jeden jeden titul. Tomáš Vondráček si přesun pochvaluje. „Jdu do týmu, který hraje na předních pozicích, takže pocity po příchodu jsou dobré. Doufám, že pomůžu Dynamu k nějakému velkému úspěchu,“ řekl Vondráček pro klubový web.

Vondráček: Vyzrál jsem

Nejde o krátkodobou výpomoc, jedenatřicetiletý útočník podepsal s vedením Dynama Pardubice tříletou smlouvu. V uplynulých čtyřech sezonách dovedl Karlovy Vary do play-off, v té loňské navíc v 56 zápasech zaznamenal 44 bodů. „Myslím si, že jsem v minulých sezonách trochu vyzrál a jsem rád, že se mi dařilo bodově. Budu se na to snažit v Dynamu navázat,“ popsal Vondráček, který je v krátké době druhou posilou Dynama.

iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

A proč Energie vytrejdovala kapitána? Odpověď je prostá: Odmítl prodloužit ve Varech smlouvu. Tomáš za námi přišel s tím, že u nás už v příští sezoně nechce působit. Už nyní skládáme mužstvo i s výhledem na další sezony, proto jsme se rozhodli výměnu uskutečnit,“ vysvětluje sportovní manažer Karlových Varů Václav Skuhravý.

Bojovník do oslabení, který je silný v útoku

Trenér Dynama Pardubice si cení nejen ofenzivních schopností Vondráčka. Očekáváme od Tomáše velký přínos co se týče nasazení, bruslení a práce v oslabení. Je to velice nebezpečný a silný hráč, výborný do defenzivy, dovede ale také skvěle podpořit útok,“ popsal své očekávání Radim Rulík.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Zatímco Tomáš Vondráček posílil Dynamo Pardubice, opačným směrem zamířil pardubický odchovanec Filip Koffer. Jedenadvacetiletý útočník má na kontě 82 extraligových zápasů. Ve Filipovi získáváme mladého perspektivního útočníka, který hraje dobře na obou koncích kluziště. Je to výborný bruslař, který umí hrát defenzivně a je velmi platný i v oslabeních. Vidíme v něm velký potenciál,“ řekl pro web Energie trenér David Bruk.

Dosáhnou pardubičtí hokejisté v letošní sezoně na titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí