Pardubice loví hvězdy extraligy i KHL! Postavíme mužstvo o level výš než letos, naznačil Salfický

Dynamo Pardubice oslaví v příštím roce sté výročí od založení klubu a vedení dává dohromady tým, který bude mít jasný cíl: vyhrát titul! Posily? Ve hře je řada reprezentantů z KHL i z Tipsport extraligy.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Pardubice se netají titulovými ambicemi a na sezónu, ve které oslaví sté výročí od založení klubu, chystají posílení už tak našlapaného kádru. Zatím není jasné složení realizačního týmu. Dynamo oslovilo Pavla Grosse, který poslední čtyři roky vedl Mannheim a v roce 2019 s ním vybojoval německý titul. „V současné době se pan Gross rozhodl naši nabídku nepřijmout,“ prozradil Českému rozhlasu sportovní ředitel Pardubic Dušan Salfický.

Hadamczik v Dynamu?

S Dynamem je často spojován Alois Hadamczik. „Má za sebou bohatou a úspěšnou trenérskou kariéru. Má obrovský přehled o dění v extralize a hokej je jeho život. Pan Hadamczik je osoba, která je na trhu a se kterou také probíhá určitá komunikace. I on je jedním z lidí, kteří by se případně mohli stát naším hlavním trenérem,“ připustil bývalý gólman, který v extralize odchytal 415 zápasů.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Nabízí se otázka, jestli východočeský klub nezlanaří Václava Varaďu, který po sezóně končí v Třinci. Podle deníku Sport úspěšnému trenérovi krachlo angažmá ve švýcarském Lausanne a nabídka od Pardubic mu přistála na stole. Varaďa ji ale měl odmítnout. Kdo další připadá v úvahu? „Není to úplně jednoduchá písemka. Volných trenérů, kteří by tu roli dokázali zvládnout, moc není. Je to spíše o tom, že dané možnosti nejsou moc široké,“ zmínil Salfický. Vyloučena podle všeho není ani varianta, že Pardubice trenéra vykoupí z klubu, kde má smlouvu.

Velká jména v Pardubicích

Když přišla řeč na posily, začala padat hodně zajímavá jména z extraligy i z KHL. Pardubické vedení se například snažilo získat Petera Müellera. „Měli jsme o Petera zájem, řešili jsme nabídku, ale pak přišel určitý zlom a nabídku jsme stáhli, takže u nás hrát nebude,“ vysvětlil Salfický. Podle zákulisních informací mají Dynamo posílit špičkoví obránci David Musil (Třinec) a Peter Čerešňák (Plzeň).  

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

 „O Davida jsme měli zájem už loni. Byl jedním z beků, které jsme měli v hledáčku. S vytipovanými hráči udržujeme kontakt pravidelně a bude záležet na nabídce a poptávce. Myslím si, že o takového obránce bude rvačka. Peter je stejný případ jako David Musil. O něj určitě bude velký zájem. My o něj máme také veliký zájem, ale nechme se překvapit,“ nechtěl být Salfický u těchto hráčů zatím konkrétní. Naopak potvrdil, že ze Sparty přijde do Pardubic obránce Tomáš Dvořák.

KHL? Ve hře jsou reprezentanti

Východočeši se zaměřují také na hráče z KHL, například na brankáře. „Uvažujeme o posílení tohoto postu a Roman Will je na základě situace v KHL jméno, které by se třeba mohlo objevit na trhu i pro českou extraligu,“ naznačil tajemně Dušan Salfický. Ve hře je podle všeho i případný návrat útočníka Martina Kauta ze zámoří. „S agentem jsme ve spojení, nabízí se několik variant. Jsme v kontaktu, ale je to na jeho rozhodnutí, kterým směrem se vydá,“ dodal Salfický.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Vedení Dynama hodně usiluje například o Lukáše Radila. „Lukáš má podepsáno v Dinamu Riga. Uvidíme, jak se situace v KHL vyvine. Měli jsme o něj zájem loni a máme ho i letos,“ potvrdil sportovní ředitel Pardubic. Prosakují navíc náznaky, že údajně lanaří i dvojici Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. „Věřím, že postavíme mužstvo i realizační tým o level výš než letos,“ shrnul Salfický.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel