Ovlivňování rozhodčích ve finále extraligy? Trenér Pardubic dostal za své jednání od hokejového soudu vysoký trest

Pardubický trenér Marek Zadina zpochybnil po čtvrtém zápase finále extraligy v Třinci nezávislost rozhodčích. Svými obviněními znevážil jméno soutěže. A musí za to pykat.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Zadina si nebral servítky a spustil: „Nelíbí se mi, jaký vliv mají tito, v uvozovkách, experti. Mají vliv na působení rozhodčích, kteří se musí rozhodovat pod tlakem. Myslím si, že tohle je finále play off a emoce, které lidi chtějí vidět, k tomu patří,“ zuřil kouč Dynama po výhře svého týmu 6:2 na ledě Ocelářů. Mluvil o ovlivňování sudích a celé komise rozhodčích, ze kterého obvinil televizního experta a bývalého útočníka Milana Antoše.

Zadina zaplatí 75 000 Kč

„Špiní Pardubice, špiní naši organizaci, špiní naše hráče. Odmítám jeho názory,“ řekl také Zadina o Antošovi, který ostrou hru Pardubic na brankovišti po odpískání kritizoval v pořadu Zaostřeno na play off. Zadinova nevybíravá slova nemohla Asociace profesionálních klubů nechat jen tak. A rychle ho odsoudila. Trenér dostal od disciplinární komise hokejové extraligy pokutu 75 000 korun.

Zadinovi se nelíbilo, že rozhodčí po druhém finálovém utkání změnili trend řízení duelů. A to tak, že začali přísněji posuzovat situace na brankovišti. Podle pardubického kouče komise rozhodčích podlehla zejména právě kritickému názoru Antoše na webu Sport. „Tahle vyjádření mohou lidi ovlivnit a ovlivňují je. Podlehnou tomu lidi, funkcionáři, komise. A to do hokejového prostředí nepatří,“ zlobil se Zadina. Ten se čertil i po druhém finálovém utkání, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Pravidla zůstala stejná

Asociace profesionálních klubů jeho jednání potrestala ve zkráceném řízení. „Není pravdou, že by se po druhém finále měnila pravidla. Pouze bylo finalistům v prezentaci připomenuto, jak se posuzují situace v brankovišti, zejména po přerušení hry. V souvislosti s play off to byla ze strany manažera rozhodčích extraligy Vladimíra Pešiny již třetí do klubů rozesílaná prezentace v podobě uspořádaného a komentovaného videomateriálu,“ vysvětlil ředitel extraligy Martin Loukota.

Třinci v boji o titul fandí i nástupkyně Barbory Špotákové. Je to přítelkyně kapitána Ocelářů Petra Vrány

Zadinovo chování nechápal ani sám Antoš, který se s ním zná z trénování z hokejové školy. „Z toho, co Zadina říkal, je těžké najít kloudnou myšlenku. Jeho reakce není úplně normální. Pardubice ani hráče jsem nikdy nehanil. Je to vyloženě útok na mě,“ sdělil Antoš pro iDnes. „Jestli má Marek za to, že jsem svým názorem přesvědčil rozhodčí, kteří opravdu začali pískat lépe, tak jsem rád. Ostatně sám Marek rozhodčí chválil,“ dodal Antoš.

Finálová série za stavu 2:2 na zápasy pokračuje ve středu v Pardubicích.

Je trest pro Zadinu adekvátní? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články