Ovečkin s úsměvem vzpomíná na chvíli, kdy uzemnil Jágra

Zdroj fotografie: russianmachineneverbreaks.com

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin je bezpochyby jedním z nejlepších střelců současnosti, což dokazuje jeho každoroční okupovaní titulu střelce NHL. Kromě toho ale vyniká ještě v jedné disciplíně. Je o něm všeobecně známo, že pro tvrdou ránu nemusí chodit daleko a sílu jeho robustní postavy na vlastní kůži pocítil dokonce i český velikán Jaromír Jágr. Ten se v rámci olympijského turnaje před deseti nekontrolovatelně poroučel k zemi, na což rodák z Moskvy dodnes s úsměvem na tváři vzpomíná jako na nejlepší bodyček své bohaté kariéry.

Česká republika tehdy v zápase s Ruskem prohrála

Psal se rok 2010 a česká hokejová reprezentace hvězdného složení se představila na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Ačkoli všichni tehdy s nadšením slibovali, že domů přivezou medaili, ze smělých plánů nakonec sešlo. Stopku našim ikonám vystavilo Rusko, za které nastoupil i geniální útočník Alexandr Ovečkin. Právě čtyřiatřicetiletý rodák z Moskvy se pod konečným výsledkem významně podepsal, byť za to nemohl zápis do zápasových statistik.

Právě probíhala třetí třetina a přestože Rusové nad našimi borci vyhrávali o jednu branku, šance byli vyrovnané a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve středním pásmu se puku zmocnil legendární Jaromír Jágr a toužil se na vlastní pěst probojovat až do prostoru před brankou. Jeho cesta za úspěšným zářezem na pažbě však neměla dlouhého trvání. Proti se postavil právě Alexandr Ovečkin, který vystihl pohyb českého útočníka a následně mu uštědřil tvrdý úder ramenem do oblasti hlavy.

Opravdu to nebyl hezký pohled. Jágr se okamžitě skácel k zemi a i když byl evidentně hodně otřesený, zase se zvedl a snažil se zažehnat pohromu, která se na naši branku řítila – neúspěšně. Sborná zvýšila náskok a vedení si už do konce pohlídala.

Ovečkin si Jágrova skalpu dodnes velmi cení

Zdroj fotografie: espn.com

Když se dnes Alexandera Ovečkina zeptáte, jaký svůj zákrok považuje za nejpovedenější, odvětí vám, že právě ten uštědřený Jaromíru Jágrovi. Alespoň tak to vyplývá z rozhovoru, který převzala většina zahraničních médií:

„Pamatuji si ten okamžik naprosto přesně. Jágr obešel skvělou kličkou Sjomina, hodně ho to ale zpomalilo. Já bruslil proti němu a věděl jsem, že nemá komu nahrát a bude to chtít vzít na sebe. Povedlo se mi vystihnout jeho pohyb a tvrdým úderem jej naprosto zničit. Jedná se o nejlepší hit mé dosavadní kariéry. Doslova jsem ho zabil a jsem na to také náležitě hrdý.“

Názor Ovečkina tedy známe. Otázkou zůstává, jestli Jaromír Jágr s ohledem na způsobenou bolest sdílí jeho nadšení.