Olomoucký brankář Konrád po ošklivém zranění: Mám spadlé víčko a nepotí se mi část tváře, ale existuju

Přes ošklivé zranění se dokázal po pouhých třech měsících vrátit mezi tři tyče hokejové Olomouce. Slovenský brankář Bronislav Konrád promluvil o svém zdravotním stavu, účasti na zimní olympiádě i Davidu Krejčím.

i Zdroj fotografie: HC Olomouc
                   

Uplynuly téměř tři měsíce od přípravného utkání, ve kterém čtyřiatřicetiletého brankáře Bronislava Konráda zasáhla brusle do krku a musel se podrobit několika operacím. Přesto se dokázal slovenský brankář vrátit na led a opět nastupuje mezi třemi tyčemi olomouckého celku. Přesto sám přiznává, že výpadek byl zjevný a ke stoprocentní kondici jej čeká dlouhá cesta.

Bylo to v pohodě, i když výpadek byl zjevný zejména z kondiční stránky,“ přiznal pro slovenský deník Šport po utkání s českobudějovickým Motorem. „Čekají mě ještě rehabilitace, ale to je dlouhodobá věc. Naštěstí nemám žádné problémy s viděním ani ničím podobným,“ doplnil Konrád, který zároveň jedním dechem podotknul, že si přesto z ošklivého zranění několik šrámů odnáší.


iZdroj fotografie: HC Olomouc

Mám spadlé víčko a nepotí se mi část tváře, ale s tím můžu existovat,“ míní zkušený brankář, která v hanácké metropoli působí osmým rokem. „Chodil jsem poslední měsíc často na led a měl jsem problémy jen s tím, aby se rozpumpovaly svaly a ruka pracovala tak jak má. Nebylo tolik času na kondiční věci, proto je musím nahánět v zápasech,“ dodal Konrád, který si zároveň pochvaluje také spolupráci s Davidem Krejčím, který do Olomouce přišel v létě.

Olympiáda? Uvidíme

Je to parádní hráč. Na přesilovkách to řídí sám, má geniální přihrávky. V posledním zápase jsme prohrávali, ale dal vyrovnávací branku a proměnil i nájezd,“ dodal na adresu bývalého hráče Bostonu Bruins. Konrád pro slovenský deník Šport zároveň prozradil, že si dokáže představit účast na zimní olympiádě, která je na programu již nadcházející rok v únoru v čínském Pekingu, až po několika odehraných zápasech.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Uvidíme, jak to půjde dál. Musím odchytat více zápasů. Když jich budě pět nebo šest, uvidíme lépe jak reaguje moje ruka a jak se celé tělo cítí. Bylo by pěkné si znova zachytat na olympiádě, ale ještě je brzo,“ dodal Slovák, který byl v olympijské kvalifikaci jasnou jedničkou svého národního týmu. „Zatím jsem v sezóně pořádně nechytal, takže to neřeším. Ale když budu chytat, budu mít radost a kdyby to stačilo na olympiádu, bylo by to super,“ zakončil.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky